Brak produktów w koszyku.

Evra - plastry antykoncepcyjne

Konsultacja lekarska online z możliwością przedłużenia recepty na plastry antykoncepcyjne Evra.

Czas realizacji konsultacji: ok 1 godzina |89zł

Otrzymaną e-receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce!

Potrzebujesz e-receptę na antykoncepcję?

tabletka dzień po - 1 krok

1. Kup konsultację

Po wykupieniu konsultacji otrzymasz mailowo link do formularza z wywiadem zdrowotnym. Wypełnij go jak najszybciej!

recepta online - tabletka dzień po

2. Otrzymaj
e-Receptę na maila

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, w czasie ok. 1 godziny na maila prześlemy Ci e-Receptę na plastry antykoncepcyjne Evra, którą zrealizujesz w każdej
aptece w Polsce!

3. Wykup plastry antykoncepcyjne Evra
w aptece

Podaj farmaceucie PESEL i 4-cyfrowy kod widoczny na recepcie, aby wykupić lek.

lekarz online - recepta online

Plastry antykoncepcyjne Evra - podstawowe informacje oraz stosowanie

Plastry antykoncepcyjne Evra to jedna z nowych i nowoczesnych metod antykoncepcji hormonalnej. Co wyróżnia plastry Evra na tle pozostałych metod antykoncepcyjnych? Przede wszystkim łatwość stosowania i bardzo wysoka skuteczność. W przeciągu ostatnich kilku lat plastry antykoncepcyjne Evra cieszą się ogromną popularnością – są one szczególnie polecane kobietom żyjącym bardzo aktywnie.

Plastry Evra należy przyklejać na czystą, suchą i pozbawioną włosów skórę. Najlepiej, jeśli będzie to miejsce, nie narażone na przypadkowe odklejenie plastra. Najczęstszymi lokalizacjami, na których kobiety przyklejają plastry Evra to ramiona, brzuchu, barki lub pośladki.

Warto pamietać, że plastra antykoncepcyjnego Evra nie powinno się przyklejać dwa razy w tą samą okolicę, by uniknąć podrażnień skóry.

Przyklejanie plastra antykoncepcyjnego jest bardzo proste -należy przytrzymać go suchą dłonią na suchej skórze przez ok. 30 sekund.

Po przyklejeniu plaster Evra działa przez okres jednego tygodnia. Stosowanie plastrów antykoncepcyjnych należy zacząć pierwszego dnia cyklu (pierwszego dnia krwawienia miesięcznego). Po tygodniu, najlepiej o tej samej porze, plaster należy zmienić na nowy. Po trzech tygodniach stosowania plastrów należy zrobić tydzień przerwy, w trakcie którego następuje tzw. krwawienie z odstawienia, a następnie zacząć kolejny cykl.

Kto może otrzymać receptę na plastry antykoncepcyjne Evra?

Z konsultacji w celu przedłużenia recepty na plastry antykoncepcyjne Evra mogą skorzystać wszystkie kobiety. Ponieważ przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej bardzo dużą rolę pełni systematyczność, chcemy umożliwić kontynuowanie terapii, nawet w niesprzyjających warunkach. Skorzystaj z naszej konsultacji w sytuacji gdy:

 • masz utrudniony dostęp do lekarza prowadzącego,
 • nie możesz się skontaktować ze swoim ginekologiem,
 • jesteś poza swoim miejscem zamieszkania (np. wyjazd służbowy, wakacje),
 • znalazłaś się w sytuacji wymagającej natychmiastowego działania.

Nawet kiedy korzystasz z naszych usług, a zalety telemedycyny nie są Ci obce, zalecamy regularne poddawanie się badaniom ginekologicznym i w pierwszej kolejności kontaktowanie się ze swoim ginekologiem.

tabletka dzień po stosowanie

Evra - plastry antykoncepcyjne - działanie

Plastry antykoncepcyjne Evra mają wymiar ok. 4 x 4 cm. Od wewnętrznej strony pokryte są substancją zawierającą hormony. Działanie plastrów antykoncepcyjnych Evra opiera się na transdermalnym (przezskrótnym) przenikaniu przez skórę prosto do krwiobiegu. Dzięki temu plastry Evra są bezpieczniejsze od tabletek antykoncepcyjnych, których uwolnione hormony muszą przejść przez żołądek i wątrobę. Wpływ hormonów zawartych w plastrach na organizm kobiety jest podobny jak w przypadku innych metod antykoncepcji.

Plastry antykoncepcyjne Evra powstrzymują dojrzewanie komórek jajowych, hamują jajeczkowanie oraz zmieniają skład i konsystencję śluzu w szyjce macicy aby utrudnić plemnikom poruszanie się, a także utrudniają ruch rzęsek w jajowodzie aby zatrzymać transport komórki jajowej. Plastry działają przez cały czas, od momentu przyklejenia stopniowo przeskórnie uwalniając hormony do krwi. Skuteczność plastrów jest bardzo wysoka. Wskaźnik Pearla, czyli stosunek liczby niezamierzonych poczęć do liczby badanych cykli wynosi zaledwie 1. Oznacza to, że ich skuteczność wynosi powyżej 99%.

Zalety korzystania z plastrów antykoncepcyjnych Evra

Wygoda

Plaster Evra zmieniamy tylko raz na tydzień. Jeśli odkleił się na mniej niż 24 godziny, możemy przykleić go z powrotem i nie utraci on swojej skuteczności.

Łatwość użycia

Plastry Evra są odporne na działanie promieniowania UV. Jeśli plaster jest prawidłowo przyklejony, można swobodnie się z nim myć i uprawiać sport.

Skuteczność

Stopniowe uwalnianie hormonów powoduje ciągłą ochronę i utrzymuje stężenie hormonów na na stałym poziomie.

Bezpieczeństwo

Przezskórna droga podania chroni wątrobę, co eliminuje możliwość wystąpienia dolegliwości układu trawiennego. W razie wymiotów lub biegunki skuteczność preparatu nie zostaje obniżona.

Dodatkowe informacje dotyczące plastrów antykoncepcyjnych Evra

Zanim zdecydujesz się zastosować plastry antykoncepcyjne
zapoznaj się z informacjami poniżej.

Przechowywanie plastrów antykoncepcyjnych

Plastry antykoncepcyjne Evra powinny być przechowywane w suchym, ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej. Nie wolno przechowywać ich w lodówce ani w zamrażarce.

Działanie lecznicze plastrów Evra

Oprócz efektów antykoncepcyjnych, plastry antykoncepcyjne łagodzą objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zmniejszają krwawienie z dróg rodnych.
Plastry antykoncepcyjne zmniejszają ryzyko wystąpienia raka trzonu macicy, jajnika, mięśniaków macicy i torbieli. Pomagają również w profilaktyce osteoporozy.

Przeciwwskazania do stosowania plastrów Evra i możliwe skutki uboczne

Plastry antykoncepcyjne Evra są bezpieczną metodą antykoncepcji, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do ich stosowania. Są to:

 • Wiek powyżej 45 lat
 • Rozpoznany rak piersi lub podejrzenie raka piersi
 • Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa
 • Choroby naczyń mózgowych – czynny udar, przebyty udar lub objawy prodromalne
 • Migrena z ogniskowymi objawami neurologicznymi
 • Zaburzenia czynności wątroby
 • Palenie papierosów
 • Cukrzyca
 • Choroba wieńcowa
 • Nadciśnienie tętnicze
 • Nowotwory
 • Niedokrwistość sierpowata

Możliwe skutki niepożądane związane z plastrami Evra:

 • zmniejszenie libido,
 • przyrost masy ciała,
 • nudności,
 • bóle głowy,
 • plamienia,
 • tkliwość piersi,
 • bóle głowy,
 • zakażenia grzybicze sromu i pochwy,
 • zaburzenia nastroju.

Opinie naszych pacjentów z portalu Opineo.pl

Najczęściej zadawane pytania

Z konsultacji może skorzystać każda pełnoletnia kobieta, która chce przedłużyć receptę na plastry antykoncepcyjne. Konsultacja wykupiona w czyimś imieniu lub przez osobę niepełnoletnią będzie anulowana.
Po wykupieniu konsultacji otrzymasz formularz wywiadu medycznego, który musisz wypełnić. Będzie on podstawą do wystawienia e-recepty. Jeśli podczas wywiadu okaże się, że masz przeciwwskazania lub trzeba będzie coś doprecyzować, skontaktujemy się z Tobą telefonicznie lub mailowo.

Czas ten wynosi do 3 godzin od wypełnienia formularza medycznego. Zwykle jednak konsultacja jest realizowana szybciej.

Plastry antykoncepcyjne. Evra są przyklejane na. skórę i stopniowo uwalniają hormony, które dostają się do krwiobiegu. Dzięki temu stężenie hormonów we krwi utrzymuje się na stałym poziomie, działanie antykoncepocyjne jest skuteczne, a tolerancja leku dobra.

Przy pierwszym zastosowaniu plastrów antykoncepcyjnych Evra, pierwszy dzień użycia powinien być pierwszym dniem miesiączki. Cykl stosowania plastrów trwa 4 tygodnie. Plaster należy zmieniać co tydzień, najlepiej o tej samej porze. Po trzech tygodniach należy zrobić przerwę i po upływie 7 dni od nowa zacząć stosowanie plastrów.

Ogromną zaletą stosowania plastrów Evra jest ich wysoka skuteczność. Wskaźnik Pearla wynosi 0,4 przy idealnym stosowaniu, a 0,76-2 jeśli uwzględnimy błędy w ich stosowaniu.

Plastry Evra stosuje się na suchą, czystą, pozbawioną włosów i nieuszkodzoną skórę, za każdym razem w trochę innym miejscu. Zwykle plastry przyklejane są w okolice łopatki, ramion, brzucha i pośladków.

Wszelakie kąpiele, prysznice i preparaty nawilżające skórę (balsamy, olejki, oliwka, kremy do masażu) nie mają wpływu na trwałość plastra. Należy jednak unikać zabiegów mających na celu mechaniczne ścieńczenie naskórka (np. peelingi).

W razie gdy plaster Evra się odklei należy go z powrotem przykleić w ciągu 24 godzin –  ochrona w takim przypadku powinna być zachowana. Jeśli nie, należy natychmiast przykleić nowy plaster rozpoczynając tym samym nowy 4-tygodniowy cykl. W takim przypadku przez pierwszy tydzień należy stosować również dodatkową antykoncepcję mechaniczną w trakcie stosunku.

Zależnie od apteki cena 3 plastrów wynosi ok. 30-50 złotych.

Jeżeli masz jakieś pytania, nie wahaj się do nas napisać!

[]