Brak produktów w koszyku.

Plastry antykoncepcyjne

Konsultacja lekarska online z możliwością przedłużenia recepty na plastry antykoncepcyjne.

Czas realizacji konsultacji do 3 godzin. |89zł

Otrzymaną e-receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce!

Potrzebujesz e-receptę na antykoncepcję?

tabletka dzień po - 1 krok

1. Kup konsultację

Po wykupieniu konsultacji otrzymasz mailowo link do formularza z wywiadem zdrowotnym. Wypełnij go jak najszybciej!

recepta online - tabletka dzień po

2. Otrzymaj
e-Receptę na maila

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, w czasie do 3 godzin na maila prześlemy Ci e-Receptę, którą zrealizujesz w każdej
aptece w Polsce!

3. Wykup plastry antykoncepcyjne
w aptece

Podaj farmaceucie PESEL i 4-cyfrowy kod widoczny na recepcie, aby wykupić lek.
e-Recepty są nowym systemem recept w Polsce - każda apteka od 01.01.2019r. musi je realizować.

lekarz online - recepta online

Plastry antykoncepcyjne - podstawowe informacje oraz stosowanie

Plastry antykoncepcyjne to jedna z nowoczesnych metod zapobiegania niechcianej ciąży. Co je wyróżnia? Przede wszystkim łatwość stosowania i bardzo wysoka skuteczność. Na przestrzeni ostatnich lat zyskały ogromną popularność, a szczególnie polecane są kobietom żyjącym bardzo aktywnie.

Plastry antykoncepcyjne przyklejamy na czystą, suchą i pozbawioną włosów skórę. Najlepiej, jeśli będzie to miejsce, gdzie nie grozi im przypadkowe odklejenie i w którym unikną działania kosmetyków mogących zmniejszyć ich przyczepność. Najwięcej kobiet przykleja je na ramionach, brzuchu, barkach lub pośladkach.

Należy pamiętać o tym, że plastra nie powinniśmy przyklejać dwa razy w to samo miejsce. W ten sposób unikniemy podrażnienia skóry.

Przyklejanie plastra antykoncepcyjnego jest bardzo proste. Wystarczy przytrzymać go suchą dłonią na suchej skórze przez ok. 30 sekund.

Plaster działa przez okres jednego tygodnia i jego stosowanie należy zacząć pierwszego dnia cyklu (pierwszego dnia krwawienia). Po tygodniu, najlepiej o tej samej porze, trzeba go zmienić na nowy. Po trzech tygodniach stosowania należy zrobić tydzień przerwy, w trakcie którego następuje tzw. krwawienie z odstawienia, a następnie zacząć kolejny cykl.

Dla kogo przeznaczone są nasze usługi?

Dla wszystkich kobiet, które znalazły się w sytuacji awaryjnej. Ponieważ przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej bardzo dużą rolę pełni systematyczność, chcemy umożliwić kontynuowanie terapii, nawet w niesprzyjających warunkach. Skorzystaj z naszej oferty jeśli:

  • masz utrudniony dostęp do lekarza prowadzącego,
  • nie możesz się skontaktować ze swoim ginekologiem,
  • jesteś poza swoim miejscem zamieszkania (np. wyjazd służbowy, wakacje),
  • znalazłaś się w sytuacji wymagającej natychmiastowego działania.

Nawet kiedy korzystasz z naszych usług, a zalety telemedycyny nie są Ci obce, zalecamy regularne poddawanie się badaniom ginekologicznym i w pierwszej kolejności kontaktowanie się ze swoim ginekologiem.

tabletka dzień po stosowanie

Działanie plastrów antykoncepcyjnych

Plastry antykoncepcyjne to plastry o wymiarach ok. 4 x 4 cm. Od wewnętrznej strony pokryte są substancją z hormonami. Metoda działania plastrów koncepcyjnych nazywana jest metodą transdermalną. Oznacza to, że hormony w nich zawarte przenikają przez skórę prosto do krwiobiegu. Dzięki temu są bezpieczniejsze od tabletek antykoncepcyjnych, których uwolnione hormony muszą przejść przez żołądek i wątrobę. Wpływ hormonów zawartych w plastrach na organizm kobiety jest podobny jak w przypadku innych metod antykoncepcji.

Powstrzymują one dojrzewanie komórek jajowych, hamują jajeczkowanie, zmieniają skład śluzu w szyjce macicy aby utrudnić plemnikom poruszanie się, a także utrudniają ruch rzęsek w jajowodzie aby zatrzymać komórkę jajową. Plastry działają przez cały czas, od momentu przyklejenia stopniowo uwalniając hormony.

Skuteczność plastrów jest bardzo wysoka. Wskaźnik Pearla, czyli stosunek liczby niezamierzonych poczęć do liczby badanych cykli wynosi zaledwie 1. Oznacza to, że ich skuteczność wynosi powyżej 99%.

Zalety korzystania z plastrów antykoncepcyjnych

Wygoda

Plaster zmieniamy tylko raz na tydzień. Jeśli odkleił się na mniej niż 24 godziny, możemy przykleić go z powrotem i nie utraci on swojej skuteczności.

Łatwość użycia

Plaster jest odporny na działanie promieniowania UV. Jeśli jest prawidłowo przyklejony, można swobodnie się z nim myć i uprawiać sport.

Skuteczność

Stopniowe uwalnianie hormonów powoduje ciągłą ochronę i utrzymuje stężenie hormonów na na stałym poziomie.

Bezpieczeństwo

Droga podania sprawia, że wątroba jest chroniona, co eliminuje możliwość wystąpienia dolegliwości układu trawiennego. W razie wymiotów lub biegunki skuteczność preparatu nie zostaje obniżona.

Dodatkowe informacje

Zanim zdecydujesz się zastosować plastry antykoncepcyjne
zapoznaj się z informacjami poniżej.

Przechowywanie plastrów antykoncepcyjnych

Aby zapewnić odpowiednie działanie plastry powinne być przechowywane w suchym, ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej. Nie wolno przechowywać ich w lodówce ani w zamrażarce.

Działanie lecznicze

Oprócz efektów antykoncepcyjnych, plastry antykoncepcyjne łagodzą objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zmniejszają krwawienie z dróg rodnych.
Plastry antykoncepcyjne zmniejszają ryzyko wystąpienia raka trzonu macicy, jajnika, mięśniaków macicy i torbieli. Pomagają również w profilaktyce osteoporozy.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Plastry antykoncepcyjne są bardzo bezpieczną metodą antykoncepcji, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do ich stosowania. Są to:

  • Wiek powyżej 45 lat
  • Otyłość
  • Palenie papierosów
  • Cukrzyca
  • Choroba wieńcowa
  • Nadciśnienie tętnicze
  • Nowotwory
  • Niedokrwistość sierpowata

Możliwe działania niepożądane:

  • Zmniejszenie libido
  • Przyrost masy ciała
  • Nudności
  • Bóle głowy
  • Plamienia

Opinie naszych pacjentów z portalu Opineo.pl

Najczęściej zadawane pytania

Z konsultacji może skorzystać każda pełnoletnia kobieta, która chce przedłużyć receptę na plastry antykoncepcyjne. Konsultacja wykupiona w czyimś imieniu lub przez osobę niepełnoletnią będzie anulowana.
Po wykupieniu konsultacji otrzymasz formularz wywiadu medycznego, który musisz wypełnić. Będzie on podstawą do wystawienia e-recepty. Jeśli podczas wywiadu okaże się, że masz przeciwwskazania lub trzeba będzie coś doprecyzować, skontaktujemy się z Tobą telefonicznie lub mailowo.

Czas ten wynosi do 3 godzin od wypełnienia formularza medycznego. Zwykle jednak konsultacja jest realizowana szybciej.

Plaster antykoncepcyjny stopniowo uwalnia hormony, które dostają się do krwiobiegu przez skórę. Dzięki temu ich stężenie utrzymuje się na stałym poziomie, zabezpieczenie jest skuteczne, a tolerancja dobra.
Jeśli używamy plastrów po raz pierwszy, pierwszy dzień użycia pokrywa się z pierwszym dniem miesiączki. Cykl stosowania plastra trwa 4 tygodnie. Plaster należy zmieniać co tydzień, najlepiej o tej samej porze – jest to tzw. Dzień Zmiany Plastra. Po trzech tygodniach należy zrobić przerwę i po upływie 7 dni znów zacząć stosowanie.
Jedną z zalet stosowania plastrów jest wysoka skuteczność. Wskaźnik Pearla wynosi 0,4 przy idealnym stosowaniu, a 0,76-2 jeśli uwzględnimy błędy metody i użytkowniczki.
Plaster należy naklejać na suchą, czystą, pozbawioną włosów i nieuszkodzoną skórę, za każdym razem w trochę innym miejscu. Zwykle są to łopatki, ramiona, brzuch i pośladki.
Kąpiele, prysznice i czynności nawilżające skórę (balsamy, olejki, oliwka, kremy do masażu) nie mają wpływu na trwałość plastra. Należy jednak unikać zabiegów mających na celu mechaniczne ścieńczenie naskórka (np. peelingi).
Jeśli przykleiliśmy go z powrotem w ciągu 24 godzin, ochrona powinna być zachowana. Jeśli nie, należy natychmiast przykleić nowy plaster rozpoczynając tym samym nowy 4-tygodniowy cykl. Przez pierwszy tydzień warto stosować również antykoncepcję mechaniczną.
Zależnie od apteki cena 3 plastrów wynosi ok. 50-80 złotych.

Jeżeli masz jakieś pytania, nie wahaj się do nas napisać!

[]