Brak produktów w koszyku.

Leki na receptę – jak zamówić leki na receptę online

Leki na receptę – jak zamówić leki na receptę online?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że może zamówić leki na receptę online – czyli za pośrednictwem internetu. Jest to sposób szybki, wygodny i bezpieczny. Z takiej opcji mogą skorzystać wszyscy, którzy skorzystają z usługi przychodni telemedycznej. Aktualne przepisy nie zezwalają na zakup leków na receptę w aptekach internetowych i stacjonarnych bez recepty wystawionej przez lekarza. Z kolei nie jest zabronione wystawienie recepty przez lekarza po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu online. Warunkiem umożliwiającym większości osób skorzystanie z takiej opcji jest zrobienie wywiadu lekarskiego, który można wykonać na odległość za pośrednictwem specjalnego kwestionariusza.

Jak zamówić receptę online?

Zamówienie recepty online jest bardzo często wykorzystywane przez osoby, które kontynuują leczenie i zostały wcześniej zdiagnozowane. Recepty online cieszą się sporym zainteresowaniem wśród pacjentów z chorobami przewlekłymi, a także osoby cierpiące na „wstydliwe” dolegliwości (grzybica, zaburzenia erekcji, choroby weneryczne itp.). To co ważne, e-recepta jest również rozwiązaniem dla kobiet przyjmujących tabletki antykoncepcyjne lub starające się o otrzymanie recepty na tzw. antykoncepcję awaryjną, czyli zapobiegającą zajściu w ciążę. Niestety usługa zamówienia e-recepty nie jest jeszcze w Polsce tak popularna jak na zachodzie. Chociaż telemedycyna jest skutecznym rozwiązaniem na kolejki w przychodniach i sposobem na wygodne, nowoczesne podejście do pacjenta, wciąż rodzi wiele nieuzasadnionych obaw. Recepta bez wizyty u lekarza jest również dobrym rozwiązaniem dla osób z obniżoną odpornością. Dzięki tej usłudze, chorzy nie muszą narażać się na ekspozycję na wirusy i infekcje obecne w przychodniach i szpitalach. 

Leki na receptę online – gdzie można zrealizować receptę?

Kupowanie leków na receptę w aptekach internetowych może zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze pacjentów. Niezależnie od tego, czy robi się zakupy online, czy osobiście w pobliskiej aptece – recepta online upoważnia do realizacji zakupu tak samo jak ta w formie papierowej. W przypadku wyboru zakupu w aptece internetowej, leki na receptę już niebawem można będzie otrzymać bezpośrednio na wskazany adres bez konieczności wychodzenia z domu. Aktualnie nie jest to jednak możliwe. Chociaż przepisy mają się wkrótce zmienić, odbiór leków z e-recepty może być przeprowadzony wyłącznie w trybie stacjonarnym. Wyjątkiem są osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności.

Realizacja zakupu leków na receptę online

Jest kilka rozwiązań, które obchodzą konieczność odbioru osobistego leku. Podczas skorzystania z oferty przychodni telemedycznej, pacjenci poza otrzymaniem e-recepty, mogą upoważnić jej personel do wykupienia i odbioru leku w swoim imieniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu – pacjent może faktycznie potrzymać lek na receptę na wskazany adres – bez konieczności opuszczania domu. Decyzja o realizacji e-recepty przez pacjenta przychodni telemedycznej pozostaje więc w jego rękach.

Recepta online – ile kosztuje?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wystawienie recepty, czy to w formie papierowej, czy też online, jest całkowicie bezpłatne. Koszty, które może ponieść pacjent są związane natomiast z opłatą za internetową konsultację lekarską. Są to jednak opłaty znacznie niższe niż koszt prywatnej wizyty w specjalisty. Czasami do ceny konsultacji telemedycznej mogą być doliczone dodatkowe opłaty. Najczęściej ma to miejsce, gdy pacjent decyduje się na realizację recepty przez personel teleprzychodni i wysyłkę lub osobiste dostarczenie leku na własny adres. W takiej sytuacji, do kosztu konsultacji doliczane są opłaty związane z wysyłką.

Wystawienie e-recepty jest możliwe w większości przypadków. Jednak są również sytuacje, w których lekarz może odmówić wystawienia e-recepty. Odmowa może być podyktowana brakiem zasadności przypisania określonego leku, wystąpieniem realnych zdrowotnych przeciwwskazań lub innym niejasnościom, których lekarz nie może rozwiać podczas zbierania wywiadu lekarskiego online. Kobiety, które przyjmują antykoncepcję hormonalną powinny mieć wykonane aktualne badania cytologiczne i ginekologiczne. Warto jednak pamiętać, że wszystkie wątpliwości, które powstały w wyniku niepełnego lub niedokładnego wypełnienia kwestionariusza online mogą być rozwiane podczas kontaktu z pacjentem (telefoniczny, mailowy). Leki na receptę online stają się realnym sposobem na usprawnienie pracy przychodni i placówek medycznych. Dla pacjentów stają się również niezwykle wygodną formą załatwiania prywatnych spraw.

Jak otrzymać e-receptę?

tabletka dzień po - 1 krok

1. Wybierz i kup konsultację

Po wykupieniu konsultacji otrzymasz mailowo link do odpowiedniego formularza z wywiadem zdrowotnym. Wypełnij go jak najszybciej!

recepta online - tabletka dzień po

2. Otrzymaj
e-Receptę na maila

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, w czasie do 3 godzin na maila prześlemy Ci e-Receptę, którą zrealizujesz w każdej
aptece w Polsce!

3. Wykup lek
w aptece

Podaj farmaceucie PESEL i 4-cyfrowy kod widoczny na recepcie, aby wykupić lek.
e-Recepty są nowym systemem recept w Polsce - każda apteka od 01.01.2019r. musi je realizować.

Baza wiedzy

Tętniak mózgu

  WSTĘP W artykule tym omówione zostaną epidemiologię i patogenezę tętniaków tętnic wewnątrzczaszkowych oraz postępowanie w przypadku tętniaków niepękniętych.   

Czytaj więcej »
Wykup konsultację online z możliwością wystawienia e-recepty.
[]