Chat with us, powered by LiveChat

Przedłużenie recepty na przewlekłą terapię 

Dzięki zmianom zapisów ustawy o zawodzie lekarza, możliwe jest już wystawianie e-recepty. Takie rozwiązanie niesie olbrzymią korzyść dla przewlekle chorych pacjentów, którzy nie muszą już chodzić do lekarza, albo otrzymywać receptę zaocznie. To pierwszy krok do medycyny XXI wieku.

E-recepta dla pacjenta przewlekle chorego

Pacjenci cierpiący na przewlekłe choroby, ale o stabilnym stanie zdrowia (np. mające nadciśnienie lub astmę), to zwykle osoby, u których albo ciągle przyjmowany jest jeden lek. W tym wypadku przedłużenie recepty przez internet to po prostu duża wygoda i oszczędność czasu. Wszystkie potrzebne dane można udostępnić lekarzowi drogą elektroniczną, a on oceni zasadność podawania danego leku i wystawi odpowiednią receptę. Dzięki temu nie trzeba po raz kolejny udawać się do lekarza, a fatygują się wyłącznie do apteki z e-receptą na smartfonie. Przewlekła terapia przestaje być problemem.

Jakie są zalety e-recepty? 

Wygoda

Wystarczy wykupić konsultację, przekazać swoje dane medyczne i zrealizować receptę online w dowolnej aptece.

Oszczędność czasu

Nie trzeba chodzić do lekarza za każdym razem, kiedy konieczne jest przedłużenie recepty.

medkit

Bezpieczeństwo

E-recepta zabezpiecza przed możliwością przerwania farmakoterapii, co może odbić się na zdrowiu pacjenta.

Kiedy skorzystać z konsultacji online? Co z e-receptą?

Zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty - lekarz może, bez dokonania badania pacjenta, wystawić receptę niezbędną do kontynuacji leczenia oraz zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne jako kontynuację zaopatrzenia w wyroby medyczne, jeżeli jest to uzasadnione stanem zdrowia pacjenta odzwierciedlonym w dokumentacji medycznej. Recepty mogą być przekazane osobie upoważnionej przez pacjenta, jeżeli pacjent oświadczy, że recepty mogą być przez nie realizowane.

Potrzebujesz przedłużyć receptę?

Wypełnij formularz z wywiadem zdrowotnym przesłany na adres email

W przeciągu kilku godzin otrzymasz e-receptę na adres email

Z e-receptą na smartfonie możesz udać się do każdej apteki w Polsce – zrealizujesz ją podając jedynie kod dostępowy

Zdalna Przychodnia e-recepta jak to działa

Zarezerwuj swoją konsultację

Najpierw wybierz rodzaj konsultacji jaki Cię interesuje. Po wykupieniu konsultacji prześlemy do Ciebie formularz, za pośrednictwem którego opiszesz swój problem. Jeżeli nasz lekarz będzie potrzebował dodatkowych informacji, skontaktuje się z Tobą telefonicznie. Konsultacja kończy się przesłaniem zaleceń postępowania oraz wystawieniem e-recepty, którą możesz zrealizować w każdej aptece w Polsce. 

zdalna przychodnia tabletka dzień po

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!

>
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close