fbpx

Antykoncepcja hormonalna – to powinnaś wiedzieć

Poszukując najskuteczniejszej metody antykoncepcji wiele kobiet decyduje się skorzystać z terapii hormonalnej. Opierająca się na trzech mechanizmach – blokowaniu owulacji, utrudnieniu przedostania się plemnikom oraz zakłóceniu implantacji zarodka, to właśnie antykoncepcja hormonalna cieszy się największą popularnością.

Antykoncepcja hormonalna bez wątpienia budzi wiele kontrowersji. Często oceniana jest jako niepotrzebna ingerencja w organizm kobiety. Ale czy napewno? Lekarze, zanim zaproponują pacjentce tabletki hormonalne, przeprowadzają dokładny wywiad. Uniknięcie niechcianej ciąży nie jest bowiem jedynym wyznacznikiem takiej terapii. Estrogen oraz progesteron mają nie tylko na celu zablokować owulację, czy też nie dopuścić do zapłodnienia. Wiele pacjentek boryka się z bolesnymi miesiączkami, których intensywność potrafi utrudnić codzienne funkcjonowanie. Stosowanie terapii hormonalnej nie zawsze wiąże się z antykoncepcją, którą nachalnie używa się w języku jako przedrostek przed hormonalną. Często zapomina się, że tabletki, plastry, krążki są lekami, których zadaniem jest poprawić stan zdrowia.

 

Antykoncepcja hormonalna – pytania na które odpowiadamy

Jak działa antykoncepcja hormonalna? Jakie są jej rodzaje? Jakie są skutki uboczne? Jak powinno się ją stosować? Podczas wizyty u ginekologa nie zawsze jest czas aby zadać te wszystkie pytania. Badania, też, często krępują pacjentki. Dlatego dopiero po powrocie do domu chętniej zgłębiają temat.

Ta seria artykułów ma na celu rozwianie wszelkich wątpliwości. Jeśli nie jesteś pewna, czy środek, który stosujesz jest dla Ciebie odpowiedni, a może w trakcie ich stosowania coś Cię niepokoi. Wizyta online daje poczucie intymności. Nie wstydź się pytać. Zdrowie jest ważne. W komfortowej, domowej atmosferze spotkaj się z lekarzem. Nie każda pominięta tabletka może przyczynić się do niechcianej ciąży. Nie każdy efekt uboczny może być związany ze stosowaniem terapii hormonalnej. Systematyczność w takiej terapii jest ogromnie istotna, jednak nie tylko w gabinecie ginekologicznym można przedłużyć receptę. Recepta online może okazać się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Dlaczego właśnie porady online?

Należy pamiętać, że zdrowa kobieta powinna przynajmniej raz w roku poddawać się badaniu ginekologicznemu. Podczas korzystania z antykoncepcji hormonalnej te wizyty powinny stać się częstsze.  Skorzystanie z porad online to doskonałe wyjście z sytuacji awaryjnej. Dodatkowo to duża oszczędność czasu i finansów. Pozostała ostatnia tabletka? Zrealizuj receptę tego samego dnia i nie narażaj się na niepotrzebny stres. Dlaczego systematyczność jest tak ważna? Na te oraz wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź zapoznając się z pozostałymi artykułami na stronie.

Kolejny artykuł dotyczący działania i zaleceń dotyczących antykoncepcji hormonalnej dostępny pod tym linkiem.

Potrzebujesz e-Recepty?

Wykup konsultację online z możliwością wystawienia e-recepty.
[]
×
Podaj swój email by przejść do zamówienia

Pomiń * Wypełniając to, rejestrujesz się, aby otrzymywać nasze e-maile. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.