fbpx
Menu
Brak produktów w koszyku.

Tabletka dzień po

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia
e-Recepty.

Czas realizacji: ok. 1 godz. |89zł

tabletka dzień po
Otrzymaną e-receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce!

Konsultacje - Lekarz online

tabletka dzień po - 1 krok

1. Kup konsultację

Po wykupieniu konsultacji otrzymasz mailowo link do formularza z wywiadem zdrowotnym. Wypełnij go jak najszybciej! Nie zapomnij o danych osobowych.

recepta online - tabletka dzień po

2. Otrzymaj
e-Receptę na maila

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, w czasie ok 1 godziny na maila prześlemy Ci e-Receptę, którą zrealizujesz w każdej
aptece w Polsce!

3. Wykup „tabletkę dzień po”
w aptece

Podaj farmaceucie PESEL i 4-cyfrowy kod widoczny na recepcie, aby wykupić lek.
e-Recepty są nowym systemem recept w Polsce - każda apteka od 01.01.2019r. musi je realizować.

tabletka dzień po działanie

Tabletka po - działanie?

Tabletka dzień po odbycia stosunku to potoczna nazwa na antykoncepcję po stosunku czyli antykoncepcję awaryjną. Bywa też nazywana tabletką 72 po czy pigułką dzień po. W Polsce dostępne są dwa preparaty tabletek dzień po: ellaOne i Escapelle. Obydwa preparaty są dostępne wyłącznie na receptę. Jak działa recepta online ?

Tabletkę stosuje się po odbyciu niezabezpieczonego stosunku lub w przypadku gdy metody antykoncepcji mechanicznej, lub hormonalnej zawiodą. Pigułki dzień po działają poprzez hamowanie lub opóźnianie owulacji, a gdy już do niej doszło, uniemożliwiają zagnieżdżenie się komórki jajowej w macicy. Tabletki dzień po są skuteczną i prostą metodą antykoncepcyjną, lecz nie mogą być stosowane zbyt często (raz podczas jednego cyklu miesiączkowego) ze względu na duży wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu

Tabletka po dobyciu stosunku - Kiedy stosować ?

Stosowanie tabletki po jest wskazane wyłącznie w uzasadnionych przypadkach gdy:

 • Uprawiano seks bez zabezpieczenia
 • Nastąpiło pęknięcie prezerwatywy
 • Wkładka domaciczna samoistnie się wysunęła
 • Pominięto przynajmniej dwie kolejne dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne
 • Plaster antykoncepcyjny został założony zbyt wcześnie lub zbyt późno 
tabletka dzień po stosowanie

Tabletki
ellaOne i Escapelle

Obecnie dostępne w Polsce są dwa preparaty antykoncepcji po stosunku - ellaOne i Escapelle.
Czym się różnią?

ellaOne

Substancją czynną tabletka ellaOne jest octan uliprystalu - syntetyczny hormon będący częściowym przeciwieństwem progesteronu. To on odpowiada za właściwości antykoncepcyjne tabletki. ellaOne działa w ciągu 120 godzin po stosunku i jej skuteczność maleje z upływem czasu. Im szybciej zostanie przyjęta, tym lepiej - przez pierwsze 24 godziny od stosunku jej skuteczność jest szacowana na 99,7%! Pigułka ellaOne kosztuje ok. 90-120 zł.

Tabletka ellaOne została uznana za bezpieczną przez Europejską Agencję Leków.

Escapelle

Choć bardzo podobna w działaniu, Escapelle znacząco różni się od ellaOne pod kilkoma względami. Jej substancją czynną jest levonorgestrel - syntetyczny progestagen będący składnikiem wielu środków antykoncepcyjnych. Tabletka Escapelle jest skuteczna przez pierwsze 72 godziny po stosunku i tak jak w przypadku ellaOne, jej skuteczność maleje z czasem. Escapelle kosztuje ok. 30-50 zł.

Dlaczego warto wybrać tabletkę dzień po ?

Prostota

Wystarczy wykupić konsultację, zrealizować receptę online w dowolnej aptece i połknąć pigułkę. To wszystko!

Skuteczność

Przez pierwsze 24 godziny po stosunku skuteczność tabletki po sięga 99%. Czas realizacji naszej usługi to około 3 godziny! Antykoncepcja awaryjna

Stosowanie po stosunku

Tabletki po są jedyną skuteczną metodą antykoncepcji, która chroni przed ciążą po ryzykownym stosunku.

Bezpieczeństwo

Ryzyko wystąpienia skutków ubocznych przy właściwym stosowaniu tabletki po jest niewielkie. WHO uznało tabletkę ellaOne za lek bezpieczny.

Opinie naszych pacjentów z portalu Opineo.pl

Zarezerwuj swoją konsultację

Wybierz rodzaj konsultacji jaki Cię interesuje. Po wykupieniu konsultacji prześlemy do Ciebie formularz, za pośrednictwem którego opiszesz swój problem. Jeżeli nasz lekarz online będzie potrzebował dodatkowych informacji, skontaktuje się z Tobą telefonicznie. Konsultacja kończy się przesłaniem zaleceń postępowania oraz wystawieniem e-Recepty, którą możesz zrealizować w każdej aptece w Polsce.
lekarz online - konsultacje online

Tabletka dzień po - Co warto wiedzieć!

Tabletek dzień po nazywane są też doraźną lub kryzysową metodą antykoncepcji. Zarówno pigułki znane pod nazwą Escapelle, jak i Ellaone stosowane są w celu zapobiegnięcia ciąży po stosunku seksualnym. Gdzie można kupić tabletki dzień po? Ile kosztuje popularna tabletka Ellaone? Czy tego rodzaju antykoncepcja awaryjna jest bezpieczna? 

Jak działa antykoncepcja awaryjna? Dostępne na rynku tabletka Ellaone posiadają w swoim składzie octan uliprystalu, który ma za zadanie hamować owulację. Jego działanie polega na zatrzymaniu uwalniana komórki jajowej przez jajnik. Ponadto jeżeli owulacja miała już miejsce powoduje ona zmiany w endometrium, co utrudnia zagnieżdżenie się zarodka. Zgodnie z ulotką zamieszczoną w opakowaniu, tabletki dzień po powinny być przyjęte w ciągu 5 dni – czyli 120 godzin po odbytym stosunku. Jednak badania pokazują, że największą skuteczność wykazują w przypadku krótszego czasu – czyli 72 godzin lub nawet 24 godzin inaczej w ciągu 120 godzin. Gdy zastosowana jest ona dzień po zbliżeniu, jej skuteczność osiąga wynik nawet 98%.

Warto pamiętać, że pigułka dzień po nie powoduje przerwania ciąży, więc nie jest zaliczana do środków wczesnoporonnych. Nie wpływa również na obumarcie zagnieżdżonego zarodka w macicy. Mechanizm działania pigułek polega tylko i wyłącznie na zapobieganiu ciąży. Powodują one nie tylko opóźnianie owulacji, ale też hamowanie perystaltyki jajowodu oraz zagęszczenia śluzu szyjkowego. Śluz stwarza wtedy warunki nieprzyjazne dla plemników i utrudnia im dostanie się do jajeczka. Pigułka działanie jedynie, zanim dojdzie do implantacji. Jeżeli kobieta, która już jest w ciąży przyjmie tabletkę – to ona nie zadziała, co pokazuje, że nie ma negatywnego wpływu na istniejącą już ciąże.

Skuteczność działania antykoncepcji awaryjnej zależy też od tego, w jakim dniu cyklu doszło do odbycia stosunku. Jeżeli kobieta znajduje się też przed owulacją, środki znajdują się w preparacie zahamują wystąpienie owulacji. Gdy jest ona opóźniona plemniki obumierają, zanim dotrą do komórki jajowej, co uniemożliwią zajście w ciążę. Jeżeli jednak pacjentka przyjmie tabletkę po owulacji, to ma ona na celu wywołanie zmian w błonie śluzowej macicy, tym samym utrudniając zagnieżdżenie się zapłodnionej już komórki.

Tabletka dzień po cena – tabletki dzień po różnią się ceną w zależności od producenta. Na rynku farmaceutycznym dostaniemy(dostępna jest tabletka?) Escapelle, której koszt wynosi mniej więcej 35-55 złoty. Natomiast Ellaone cena? to koszt między 90 a 120 złotych.

Lekarz zawsze musi zweryfikować informacje na temat danych osobowych pacjenta.

Tabletka 72 po – 72 godzin często jest stosowana w sytuacjach awaryjnych, takich jak:

 • oderwania się lub przesunięcia plastra antykoncepcyjnego
 • najlepsza forma antykoncepcji awaryjnej
 • gdy dochodzi do stosunku płciowego
 • pęknięcia lub nieprawidłowego założenia prezerwatywy
 • wydalenia wewnątrzmacicznej wkładki
 • niewłaściwe użycie globulki antykoncepcyjnej
 • pominięcie lub nieprawidłowe zastosowanie tabletek hormonalnych
 • stosunek w trakcie dni płodnych przy stosowaniu naturalnych metod, w przypadku pomyłki w obliczeniach
 • kobiety mogą sięgać po pigułki również w przypadku zaistnienia jakiejkolwiek przemocy seksualnej, na przykład u ofiar gwałtu.

Tabletki dzień należy przyjąć po jest stosowana w sytuacji, kiedy odbyliśmy stosunek seksualny bez zabezpieczenia albo metody prewencji, jakie zastosowaliśmy okazały się nieskuteczne. Po odbyciu stosunku. Ważne do wystawienia recepty jest podanie danych osobowych.

W naszym kraju dostępne są dwa typy tabletek po:
Escapelle: ta tabletka jest skuteczna poprzez działanie takiej substancji jak lewonorgestrel. Maksymalny czas zażycia wynosi 72 godziny od czasu zbliżenia bez zabezpieczenia. Lek ten działa poprzez doprowadzenie do zmian w endometrium. Daje to efekt jakim jest brak możliwości zagnieżdżenia się zarodka w macicy kobiety. Jeśli tabletka zostanie zażyta przez kobietę do 24 godzin od momentu zbliżenia podczas, którego nie zastosowano żadnego zabezpieczenia antykoncepcyjnego jej skuteczność wynosi ok 99%. Najlepiej jest przyjąć ją jak najszybciej wtedy efekty działania są największe.

EllaOne w jej skład jako substancja aktywna wchodzi octan uliprysalu. Jego działanie polega na zahamowaniu owulacji, czyli niedopuszczeniu do jajeczkowania, tym samym uniemożliwienia zajścia w ciąże. W takiej sytuacji jej działanie ogranicza się do utrudnienia implantacji zarodka. EllaOne wstrzymuje uwalnianie komórek jajowych z jajnika. Producent zaleca, że środek można przyjąć w celu uniknięcia zapłodnienia nawet do 5 dni po odbyciu stosunku. Jednak jak było wspomniane najlepszą skuteczność można uzyskać w przypadku zażycia jej przez kobietę w ciągu pierwszych 24 godzin od niezabezpieczonego zbliżenia, wtedy daje ona bardzo duże bo 98% zabezpieczenie przez niechcianą ciążą.

Tabletka dzień po cena
Po odbyciu stosunku – Dostępne dwa rodzaje tabletek dopuszczonych w Polskim obrocie farmaceutycznym różnią się od siebie ceną. Tabletki Escapelle to wydatek rzędu 35 zł – 55 zł. EllaOne i cena, jaką musimy za nie zapłacić także nie jest wysoka, zakupując ją musimy brać pod uwagę wydatek w wysokości oscylującej między 90 zł, a 120 zł.  Jest korzystniejsza, jednak to który preparat będzie dla nas bardziej odpowiedni, możemy zawsze sprawdzić prosząc o poradę w dowolnym gabinecie lekarskim. Lepiej zrobić to w jak najkrótszym czasie od stosunku, w przypadku długiego zwlekania z decyzją na przyjęcie tabletki może być za późno. Jeszcze niedawno tabletka dzień po bez recepty w Polsce była dostępna w wolnym obrocie, jednak przepisy w tym zakresie uległy zmianie. Kiedy zażycie leku dzień po jest zasadne? Musimy mieć pełna świadomość, że zażycie tabletki dzień po, może by stosowane tylko w wyjątkowych okolicznościach. Ten typ leku to nie antykoncepcja w normalnym tego słowa znaczeniu, jest to swego rodzaju zabezpieczenie w czasie awaryjnych okoliczności i tylko wtedy należy przyjąć. Wyróżnia się kilka sytuacji, kiedy stosowanie środków „po” jest zasadne.

Do takich sytuacji zalicza się:
· gwałt
· stosunku płciowego bez jakiegokolwiek zabezpieczenia
· brak skuteczności zastosowanych metod zapobiegających ciąży
· życie środków antykoncepcyjnych w nieprawidłowy sposób

Czy stosowanie antykoncepcji po odbyciu stosunku daje skutki uboczne? Przy zastosowaniu takiej, doraźnej metody zapobiegania ciąży może dawać objawy po przyjęciu w postaci:
· krwawienia w ciągu 7 dni od przyjęcia tabletki po mdłości
· bóle brzucha
· bóle głowy
· zawroty głowy

Do częstych następstw stosowania leków tego typu zaliczyć występowanie krwawienia w czasie 7 dni od zastosowania tej metody. Jednokrotne przyjęcie preparatu tego typu nie powinno wywrzeć większego wpływu na nasze zdrowie. Jednak na pewno nie jest to środek obojętny dla kobiecego organizmu. Musimy także mieć pełną świadomość, że częste przyjmowanie takiego środka jak tabletka po stosunku będzie już miało znaczne. Wielokrotne przyjęcie leku awaryjnego „po” antykoncepcji może mieć wpływ na całą gospodarkę hormonalną, a także całkowite rozregulowanie cyklu naszych menstruacji. Często zawroty głowy, zawirowania cyklu miesiączkowego ? Musimy pamiętać, że lepiej dla naszego zdrowia jest jeżeli antykoncepcja jest stosowana regularnie. Tabletki dzien po zostawiamy na naprawdę awaryjne sytuacje życiowe, które mogą przydarzyć się każdej z nas. Dobrze mieć świadomość, że w takim przypadku nie pozostajemy w sytuacji bez wyjścia, warto zawsze poszukać pomocy u specjalisty ponieważ w większości niefortunnych sytuacji jest rozwiązanie, dlatego nieraz warto poprosić o pomoc. Lekarz musi zweryfikować informacje na temat danych osobowych pacjenta.i

[]