Brak produktów w koszyku.

Tabletka dzień po

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia
e-Recepty.

tabletka dzień po
Otrzymaną e-receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce!

Tabletka 72 po stosunku

tabletka dzień po - 1 krok

1. Kup konsultację

Po wykupieniu konsultacji otrzymasz mailowo link do formularza z wywiadem zdrowotnym. Wypełnij go jak najszybciej! Nie zapomnij o danych osobowych.

recepta online - tabletka dzień po

2. Otrzymaj
e-Receptę na maila

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, w czasie ok 1 godziny na maila prześlemy Ci e-Receptę, którą zrealizujesz w każdej
aptece w Polsce!

3. Wykup „tabletkę dzień po”
w aptece

Podaj farmaceucie PESEL i 4-cyfrowy kod widoczny na recepcie, aby wykupić lek.
e-Recepty są nowym systemem recept w Polsce - każda apteka od 01.01.2019r. musi je realizować.

tabletka dzień po działanie

Tabletka dzień po - działanie?

Tabletka dzień po odbycia stosunku to potoczna nazwa na antykoncepcja po stosunku czyli antykoncepcja awaryjna. Bywa też nazywana tabletką 72 po czy pigułką dzień po. W Polsce dostępne są dwa preparaty tabletek dzień po: ellaOne i Escapelle. Obydwa preparaty są dostępne wyłącznie na receptę. Jak działa recepta online ?

Tabletkę stosuje się po odbyciu niezabezpieczonego stosunku lub w przypadku gdy metody antykoncepcji mechanicznej, lub hormonalnej zawiodą. Pigułki dzień po działają poprzez hamowanie lub opóźnianie owulacji, a gdy już do niej doszło, uniemożliwiają zagnieżdżenie się komórki jajowej w macicy. Tabletki dzień po są skuteczną i prostą metodą antykoncepcyjną, lecz nie mogą być stosowane zbyt często (raz podczas jednego cyklu miesiączkowego) ze względu na duży wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu

Tabletka dzień po dobyciu stosunku - Kiedy stosować ?

Stosowanie tabletki po jest wskazane wyłącznie w uzasadnionych przypadkach gdy:

  • Uprawiano seks bez zabezpieczenia
  • Nastąpiło pęknięcie prezerwatywy
  • Wkładka domaciczna samoistnie się wysunęła
  • Pominięto przynajmniej dwie kolejne dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne
  • Plaster antykoncepcyjny został założony zbyt wcześnie lub zbyt późno 
tabletka dzień po stosowanie
Tabletki dzień po
ellaOne i Escapelle
Obecnie dostępne w Polsce są dwa preparaty antykoncepcja awaryjna po stosunku:

ellaOne recepta online

Substancją czynną tabletka ellaOne jest octan uliprystalu - syntetyczny hormon będący częściowym przeciwieństwem progesteronu. To on odpowiada za właściwości antykoncepcyjne tabletki. ellaOne działa w ciągu 120 godzin po stosunku i jej skuteczność maleje z upływem czasu. Im szybciej zostanie przyjęta, tym lepiej - przez pierwsze 24 godziny od stosunku jej skuteczność jest szacowana na 99,7%! Pigułka ellaOne kosztuje ok. 90-120 zł.

Tabletka ellaOne została uznana za bezpieczną przez Europejską Agencję Leków.

Escapelle recepta online

Choć bardzo podobna w działaniu, Escapelle znacząco różni się od ellaOne pod kilkoma względami. Jej substancją czynną jest levonorgestrel - syntetyczny progestagen będący składnikiem wielu środków antykoncepcyjnych. Tabletka Escapelle jest skuteczna przez pierwsze 72 godziny po stosunku i tak jak w przypadku ellaOne, jej skuteczność maleje z czasem. Escapelle kosztuje ok. 30-50 zł.

Dlaczego warto wybrać tabletkę dzień po ?

Prostota

Wystarczy wykupić konsultację, zrealizować receptę online w dowolnej aptece i połknąć pigułkę. To wszystko!

Skuteczność

Przez pierwsze 24 godziny po stosunku skuteczność tabletki po sięga 99%. Czas realizacji naszej usługi to około 3 godziny! Antykoncepcja awaryjna

Stosowanie po stosunku

Tabletki dzień to jedyna skuteczna metoda antykoncepcja awaryjna, która chroni przed ciążą po ryzykownym stosunku.

Bezpieczeństwo

Ryzyko wystąpienia skutków ubocznych przy właściwym stosowaniu tabletki po jest niewielkie. WHO uznało tabletkę dzień po EllaOne za lek bezpieczny.

Opinie naszych pacjentów z portalu Opineo.pl
Zarezerwuj swoją konsultację z lekarzem online

Wybierz rodzaj konsultacji jaki Cię interesuje. Po wykupieniu konsultacji prześlemy do Ciebie formularz, za pośrednictwem którego opiszesz swój problem. Jeżeli nasz lekarz online będzie potrzebował dodatkowych informacji, skontaktuje się z Tobą telefonicznie. Konsultacja kończy się przesłaniem zaleceń postępowania oraz wystawieniem e-Recepty, którą możesz zrealizować w każdej aptece w Polsce.

lekarz online - konsultacje online

Tabletka dzień po - Co warto wiedzieć!

Tabletka dzień po cena – rodzaje tabletek 72 po

W życiu zdarzają się różne sytuacje. Niekiedy dajemy się ponieść fali uniesienia, nie myśląc o możliwych konsekwencjach, nieraz nie wszystko układa się po naszej myśli. Jedno jest pewne zawsze warto mieć bufor bezpieczeństwa w postaci tabletki dzień po.

Czym jest tabletka dzień po

Ten rodzaj antykoncepcji jest traktowany jako wyjście awaryjne. Od innych metod zapobiegania niechcianej ciąży odróżnia ją fakt stosowania już po odbytym stosunku. Ten sposób antykoncepcji można także zastosować w przypadku, kiedy inne metody antykoncepcji okazały się nieskuteczne np. w przypadku pęknięcia podczas stosunku prezerwatywy. W przypadku tabletki dzień po nie stosuje się wskaźnika Pearla do oceny jej skuteczności. W tym wypadku prawidłowość jej działania oceniana jest na podstawie procentu ciąż, jakie zostały dzięki temu uniknięte.

Czytaj więcej…

[]