Chat with us, powered by LiveChat

Recepta online
dlaczego warto z niej skorzystać

Antykoncepcja hormonalna od dawna jest dostępna wyłącznie na receptę. Od lipca 2017 także antykoncepcja awaryjna, popularnie nazywana tabletką "po", jest dostępna wyłącznie na receptę. Taka sytuacja może stanowić problem dla osoby, która szybko potrzebuje zażyć pigułkę "dzień po", która jest przecież najskuteczniejsza 24 godziny po stosunku. Jeżeli chcesz przedłużyć receptę na antykoncepcję hormonalną, ponieważ coś stało się z blistrem, lub zwyczajnie zapomniałaś umówić się do lekarza, musisz szukać pomocy szybko. Czy to problem? Już nie, ponieważ recepta online pomoże Ci zdobyć potrzebny lek błyskawicznie.

Recepta online - jak to działa?

Receptę online czyli e-Receptę może wystawić każdy uprawniony pracownik medyczny. Po wystawieniu elektronicznej recepty i złożeniu na niej cyfrowego podpisu, recepta zostaje wprowadzona do Systemu Informacji Medycznej. Osoba, na którą jest ona wystawiona, dostaje receptę na podany podczas wypełniania wywiadu zdrowotnego. Każda osoba, która wykupuje konsultację na stronie Zdalnej Przychodni musi wypełnić formularz wywiadu zdrowotnego, żebyśmy mieli pewność, że przepisujemy pacjentowi lek, który jest dla niego bezpieczny. Recepta online zapisana w formacie .pdf może zostać zrealizowana w każdej aptece, po podaniu farmaceucie kodu dostępowego. Pracują dla nas tylko wykwalifikowani, praktykujący lekarze, więc wszystkie wystawiane przez nas recepty są prawdziwe i możliwe do zrealizowania. Jeśli masz jakieś wątpliwości, odwieź nasz profil na opineo.pl lub skontaktuj się z nami przy użyciu formularza na dole strony.

Zdalna przychodnia recepta online na telefonie

Telemedycyna - szybkie porady zdrowotne przez internet

Choć bardzo popularna na świecie, w Polsce telemedycyna to wciąż nowość. Polega na szybkim i bezpiecznym świadczeniu usług medycznych i opieki zdrowotnej dzięki możliwościom, jakie daje internet. Przesyłanie lekarzowi swoich wyników badań do diagnozy, lub pytanie o rozwiązanie problemu zdrowotnego nie musi wiązać się z wizytą w gabinecie. Nagłe przypadki, takie jak ryzykowny stosunek seksualny, nie musi oznaczać niechcianej ciąży, nawet jeśli do najbliższego lekarza masz daleko. Dzięki systemowi e-recept, możesz szybko otrzymać czytelną i wygodną do użycia receptę online, której nigdy nie zgubisz, ponieważ będzie zapisana na twoim telefonie. Zrealizujesz ją w dowolnej aptece. Taka recepta może wejść w skład konsultacji online na naszej stronie.

Jakie korzyści płyną z używania e-recepty?

Szybkość

Jeśli wywiad zdrowotny nie wykaże żadnych przeciwwskazań, receptę otrzymasz do 3 godzin po odesłaniu wypełnionego wywiadu zdrowotnego.

Bezpieczeństwo

Recepta online jest wygenerowana komputerowo, dzięki czemu jest czytelna. Masz pewność, że podczas jej realizacji otrzymasz lek, którego potrzebujesz.

Wygoda

Cały proces odbywa się za pośrednictwem naszej strony internetowej i poczty e-mail. Nie musisz wychodzić z domu do momentu realizacji recepty.

Oszczędność

Wykupienie konsultacji medycznej na naszej stronie jest dużo tańsze niż wizyta w gabinecie, zwłaszcza w sytuacji nagłej lub przy regularnym zażywaniu danego preparatu.

Potrzebujesz leku na receptę?

Wypełnij formularz z wywiadem zdrowotnym przesłany na adres email

W przeciągu 3 godzin otrzymasz e-receptę na adres email

Z e-receptą na smartfonie możesz udać się do każdej apteki w Polsce. Zrealizujesz ją podając jedynie kod dostępowy

Zdalna Przychodnia e-recepta jak to działa

Recepta online a antykoncepcja awaryjna

Zgodnie z obowiązującym prawem, każdy praktykujący lekarz ma prawo wystawić receptę na antykoncepcję awaryjną czyli tabletkę "po". Zgodnie z Charakterystyką Produktów Leczniczych, jedynym przeciwwskazaniem do wypisania pacjentce preparatu jest ciąża, a WHO i Europejska Agencja Leków uznały tabletkę ellaOne za lek bezpieczny. Deklaracja pacjentki o braku ciąży w zupełności wystarczy, co oznacza, że jeśli w wywiadzie zdrowotnym został wskazany brak ciąży, lekarz może taką pigułkę przepisać. Recepty online na tabletki 72 wystawiamy właśnie na podstawie wywiadu, a jeśli mamy jakieś wątpliwości, na przykład jeśli nie otrzymaliśmy ważnej informacji, kontaktujemy się z pacjentem. Wierzymy w telemedycynę i możliwość kobiety o decydowaniu o swoim ciele, dlatego stosujemy się do zaleceń WHO i wystawiamy receptę każdej pełnoletniej kobiecie, która wie, że jej ostatni stosunek seksualny mógł nieść ze sobą ryzyko zajścia w ciążę. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o recepcie online? Przeczytaj nasz artykuł!

Jeżeli masz jakieś pytania, napisz do nas!

>
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close