Recepta online

Dlaczego warto z niej skorzystać?

Otrzymaną e-receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce!

Potrzebujesz tabletkę dzień po?

1. Kup konsultację

Po wykupieniu konsultacji otrzymasz mailowo link do formularza z wywiadem zdrowotnym. Wypełnij go jak najszybciej!

2. Otrzymaj
e-Receptę na maila

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, w czasie ok 1 godziny na maila prześlemy Ci e-Receptę, którą zrealizujesz w każdej
aptece w Polsce!

3. Wykup „tabletkę dzień po”
w aptece

Podaj farmaceucie PESEL i 4-cyfrowy kod widoczny na recepcie, aby wykupić lek.
e-Recepty są nowym systemem recept w Polsce - każda apteka od 01.01.2019r. musi je realizować.

Podstawowe informacje

Antykoncepcja hormonalna od dawna jest dostępna wyłącznie na receptę. Od lipca 2017 także antykoncepcja awaryjna, popularnie nazywana tabletką „po”, jest dostępna wyłącznie na receptę. Taka sytuacja może stanowić problem dla osoby, która szybko potrzebuje zażyć pigułkę „dzień po”, która jest przecież najskuteczniejsza 24 godziny po stosunku. Jeżeli chcesz przedłużyć receptę na antykoncepcję hormonalną, ponieważ coś stało się z blistrem, lub zwyczajnie zapomniałaś umówić się do lekarza, musisz szukać pomocy szybko. Czy to problem? Już nie, ponieważ recepta online pomoże Ci zdobyć potrzebny lek błyskawicznie.

Recepta online - jak to działa?

Receptę online czyli e-Receptę może wystawić każdy uprawniony pracownik medyczny. Po wystawieniu elektronicznej recepty i złożeniu na niej cyfrowego podpisu, recepta zostaje wprowadzona do Systemu Informacji Medycznej. Osoba, na którą jest ona wystawiona, dostaje receptę na podany podczas wypełniania wywiadu zdrowotnego. Każda osoba, która wykupuje konsultację na stronie Zdalnej Przychodni musi wypełnić formularz wywiadu zdrowotnego, żebyśmy mieli pewność, że przepisujemy pacjentowi lek, który jest dla niego bezpieczny. Recepta online zapisana w formacie .pdf może zostać zrealizowana w każdej aptece, po podaniu farmaceucie kodu dostępowego. Pracują dla nas tylko wykwalifikowani, praktykujący lekarze, więc wszystkie wystawiane przez nas recepty są prawdziwe i możliwe do zrealizowania. Jeśli masz jakieś wątpliwości, odwieź nasz profil na opineo.pl lub skontaktuj się z nami przy użyciu formularza na dole strony.

Telemedycyna - szybkie porady zdrowotne przez internet

Choć bardzo popularna na świecie, w Polsce telemedycyna to wciąż nowość. Polega na szybkim i bezpiecznym świadczeniu usług medycznych i opieki zdrowotnej dzięki możliwościom, jakie daje internet. Przesyłanie lekarzowi swoich wyników badań do diagnozy, lub pytanie o rozwiązanie problemu zdrowotnego nie musi wiązać się z wizytą w gabinecie. Nagłe przypadki, takie jak ryzykowny stosunek seksualny, nie musi oznaczać niechcianej ciąży, nawet jeśli do najbliższego lekarza masz daleko. Dzięki systemowi e-recept, możesz szybko otrzymać czytelną i wygodną do użycia receptę online, której nigdy nie zgubisz, ponieważ będzie zapisana na twoim telefonie. Zrealizujesz ją w dowolnej aptece. Taka recepta może wejść w skład konsultacji online na naszej stronie.

Recepta online a antykoncepcja awaryjna

Zgodnie z obowiązującym prawem, każdy praktykujący lekarz ma prawo wystawić receptę na antykoncepcję awaryjną czyli tabletkę „po”. Zgodnie z Charakterystyką Produktów Leczniczych, jedynym przeciwwskazaniem do wypisania pacjentce preparatu jest ciąża, a WHO i Europejska Agencja Leków uznały tabletkę ellaOne za lek bezpieczny. Deklaracja pacjentki o braku ciąży w zupełności wystarczy, co oznacza, że jeśli w wywiadzie zdrowotnym został wskazany brak ciąży, lekarz może taką pigułkę przepisać. Recepty online na tabletki 72 wystawiamy właśnie na podstawie wywiadu, a jeśli mamy jakieś wątpliwości, na przykład jeśli nie otrzymaliśmy ważnej informacji, kontaktujemy się z pacjentem. Wierzymy w telemedycynę i możliwość kobiety o decydowaniu o swoim ciele, dlatego stosujemy się do zaleceń WHO i wystawiamy receptę każdej pełnoletniej kobiecie, która wie, że jej ostatni stosunek seksualny mógł nieść ze sobą ryzyko zajścia w ciążę.

Jakie są zalety tabletki dzień po?

Szybkość

Jeśli wywiad zdrowotny nie wykaże żadnych przeciwwskazań, receptę otrzymasz do 3 godzin po odesłaniu wypełnionego wywiadu zdrowotnego.

Bezpieczeństwo

Recepta online jest wygenerowana komputerowo, dzięki czemu jest czytelna. Masz pewność, że podczas jej realizacji otrzymasz lek, którego potrzebujesz.

Wygoda

Cały proces odbywa się za pośrednictwem naszej strony internetowej i poczty e-mail. Nie musisz wychodzić z domu do momentu realizacji recepty.

Oszczędność

Wykupienie konsultacji medycznej na naszej stronie jest dużo tańsze niż wizyta w gabinecie, zwłaszcza w sytuacji nagłej lub przy regularnym zażywaniu danego preparatu.

Opinie naszych pacjentów z portalu Opineo.pl

Zarezerwuj swoją konsultację

Wybierz rodzaj konsultacji jaki Cię interesuje. Po wykupieniu konsultacji prześlemy do Ciebie formularz, za pośrednictwem którego opiszesz swój problem. Jeżeli nasz lekarz będzie potrzebował dodatkowych informacji, skontaktuje się z Tobą telefonicznie. Konsultacja kończy się przesłaniem zaleceń postępowania oraz wystawieniem e-Recepty, którą możesz zrealizować w każdej aptece w Polsce.