fbpx
Menu
Brak produktów w koszyku.

Recepta online

Dlaczego warto z niej skorzystać? Jak działa E-recepta?

Otrzymaną e-receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce!

Potrzebujesz e-Receptę przez internet?

tabletka dzień po - 1 krok
1. Kup konsultację

Po wykupieniu konsultacji otrzymasz mailowo link do formularza z wywiadem zdrowotnym. Wypełnij go jak najszybciej!

recepta online - tabletka dzień po
2. Otrzymaj
e-Receptę na maila

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, w czasie ok 1 godziny na maila prześlemy Ci e-Receptę, którą zrealizujesz w każdej
aptece w Polsce!

3. Wykup lek
w aptece

Podaj farmaceucie PESEL i 4-cyfrowy kod widoczny na recepcie, aby wykupić lek.
e-Recepty są nowym systemem recept w Polsce - każda apteka od 01.01.2019r. musi je realizować.

Rodzaje oferowanych konsultacji lekarskich online

Ogólna konsultacja lekarska

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 1 godzina

 
lekarz online - konsultacje online
tabletka dzień po działanie
Antykoncepcja po stosunku - „tabletka dzień po″

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty na „tabletka dzień po”.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji to ok. 1 godzina.

 
Przedłużenie recepty na antykoncepcję hormonalną

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty w celu przedłużenia antykoncepcji hormonalnej.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 1 godzina

 
lekarz online - recepta online
lekarz online - konsultacje online
Przedłużenie recepty na przewlekłą terapię

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty w celu przedłużenia przewlekłej terapii.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 1 godzina

Łysienie androgenowe - konsultacja lekarska online

Konsultacja lekarska online w celu leczenia łysienia androgenowego.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 1 godzina

 

Nasza oferta szybkich testów na koronawirusa do wykonania w domu

Test antygenowy + konsultacja online

 • Szybki test w kierunku aktywnego zakażenia koronawirusem
 • Wykrywa fragmenty białka wirusa
 • Bezpośrednio wykrywa czynnik zakaźny
 • Wymaz z nosogardła
 • Wynik w 15-30 minut 
 • Test wykonywany pod kontrolą lekarza z omówieniem wyniku
 • U Ciebie w 24h – szybka wysyłka

CENA: 149zł

 

Test na przeciwciała + konsultacja online

 • Szybki test w kierunku przebytego zakażenia koronawirusem
 • Wykrywa przeciwciała przeciw wirusowi 
 • Ocenia odpowiedź organizmu na zakażenie
 • Próbka krwi
 • Wynik w 10-20 minut
 • Test wykonywany pod kontrolą lekarza z omówieniem wyniku
 • U Ciebie w 24h – szybka wysyłka

CENA: 149zł

 
tabletka dzień po działanie

Tabletka dzień po

Antykoncepcja hormonalna od dawna jest dostępna wyłącznie na receptę. Od lipca 2017 także antykoncepcja awaryjna, popularnie nazywana tabletką „po”, jest dostępna wyłącznie na receptę. Taka sytuacja może stanowić problem dla osoby, która szybko potrzebuje zażyć pigułkę „dzień po”, która jest przecież najskuteczniejsza 24 godziny po stosunku. Jeżeli chcesz przedłużyć receptę na antykoncepcję hormonalną, ponieważ coś stało się z blistrem, lub zwyczajnie zapomniałaś umówić się do lekarza, musisz szukać pomocy szybko. Czy to problem? Już nie, ponieważ erecepta online pomoże Ci zdobyć potrzebny lek błyskawicznie.

Jak to działa?

E-Receptę może wystawić każdy uprawniony pracownik medyczny. Po wystawieniu elektronicznej recepty i złożeniu na niej cyfrowego podpisu, recepta zostaje wprowadzona do Systemu Informacji Medycznej. Osoba, na którą jest ona wystawiona, dostaje receptę na podany podczas wypełniania wywiadu zdrowotnego. Każda osoba, która wykupuje konsultację na stronie Zdalnej Przychodni musi wypełnić formularz wywiadu zdrowotnego, żebyśmy mieli pewność, że przepisujemy pacjentowi lek, który jest dla niego bezpieczny. Zapisana w formacie .pdf może zostać zrealizowana w każdej aptece, po podaniu farmaceucie kodu dostępowego. Pracują dla nas tylko wykwalifikowani, praktykujący lekarze, więc wszystkie wystawiane przez nas recepty są prawdziwe i możliwe do zrealizowania. Jeśli masz jakieś wątpliwości, odwieź nasz profil na opineo.pl lub skontaktuj się z nami przy użyciu formularza na dole strony.

lekarz online - konsultacje online
lekarz online - konsultacje online

Telemedycyna - szybkie porady zdrowotne przez internet

Choć bardzo popularna na świecie, w Polsce telemedycyna to wciąż nowość. E-Recepta online – polega na szybkim i bezpiecznym świadczeniu usług medycznych i opieki zdrowotnej dzięki możliwościom, jakie daje internet. Przesyłanie lekarzowi swoich wyników badań do diagnozy, lub pytanie o rozwiązanie problemu zdrowotnego nie musi wiązać się z wizytą w gabinecie. Nagłe przypadki, takie jak ryzykowny stosunek seksualny, nie musi oznaczać niechcianej ciąży, nawet jeśli do najbliższego lekarza masz daleko. Dzięki systemowi e-recept, możesz szybko otrzymać czytelną i wygodną do użycia receptę online, której nigdy nie zgubisz, ponieważ będzie zapisana na twoim telefonie. Zrealizujesz ją w dowolnej aptece. Taka recepta może wejść w skład konsultacji online na naszej stronie.

Antykoncepcja awaryjna

Zgodnie z obowiązującym prawem, każdy praktykujący lekarz ma prawo wystawić receptę na antykoncepcję awaryjną czyli tabletkę „po”. Zgodnie z Charakterystyką Produktów Leczniczych, jedynym przeciwwskazaniem do wypisania pacjentce preparatu jest ciąża, a WHO i Europejska Agencja Leków uznały tabletkę ellaOne za lek bezpieczny. Deklaracja pacjentki o braku ciąży w zupełności wystarczy, co oznacza, że jeśli w wywiadzie zdrowotnym został wskazany brak ciąży, lekarz może taką pigułkę przepisać. Recepty online na tabletki 72 wystawiamy właśnie na podstawie wywiadu, a jeśli mamy jakieś wątpliwości, na przykład jeśli nie otrzymaliśmy ważnej informacji, kontaktujemy się z pacjentem. Stosujemy się do zaleceń WHO i wystawiamy receptę każdej pełnoletniej kobiecie, która wie, że jej ostatni stosunek seksualny mógł nieść ze sobą ryzyko zajścia w ciążę. Lekarz online – jest dostępny 24/7.

lekarz online - recepta online
Zalety e-Recepty przez internet?
Szybkość

Jeśli wywiad zdrowotny nie wykaże żadnych przeciwwskazań, receptę otrzymasz do 3 godzin po odesłaniu wypełnionego wywiadu zdrowotnego.

Bezpieczeństwo

Recepta jest wygenerowana komputerowo, dzięki czemu jest czytelna. Masz pewność, że podczas jej realizacji otrzymasz lek, którego potrzebujesz.

Wygoda

Cały proces odbywa się za pośrednictwem naszej strony internetowej i poczty e-mail. Nie musisz wychodzić z domu do momentu realizacji recepty.

Oszczędność

Wykupienie konsultacji medycznej na naszej stronie jest dużo tańsze niż wizyta w gabinecie, zwłaszcza w sytuacji nagłej lub przy regularnym zażywaniu danego preparatu.

Opinie naszych pacjentów z portalu Opineo.pl
Zarezerwuj swoją konsultację
Wybierz rodzaj konsultacji jaki Cię interesuje. Po wykupieniu konsultacji prześlemy do Ciebie formularz, za pośrednictwem którego opiszesz swój problem. Jeżeli nasz lekarz będzie potrzebował dodatkowych informacji, skontaktuje się z Tobą telefonicznie. Konsultacja kończy się przesłaniem zaleceń postępowania oraz wystawieniem e-Recepty, którą możesz zrealizować w każdej aptece w Polsce.
Zobacz co warto wiedzieć!

Czy można uzyskać receptę online bez osobistej wizyty u lekarza? Tak — dzięki nowoczesnym rozwiązaniom telemedycznym możesz uzyskać receptę bez osobistej wizyty u lekarza. Wystarczy, że wypełnisz formularz z wywiadem zdrowotnym a lekarz oceni, czy nie ma przeciwwskazań i wystawi Ci e-Receptę, którą otrzymasz na maila. e-Recepta przesłana po telekonsultacji nie różni się od recepty, którą wystawia lekarz podczas tradycyjnej wizyty – każda apteka w Polsce bez problemów je realizuje 😉

Jaka jest cena recepty online? Recepta sama w sobie nie kosztuje nic. Jedyny koszt to konsultacja lekarska online, podczas której lekarz ocenia czy nie ma przeciwwskazań, by taką receptę Ci wystawić oraz przesyła Ci zalecenia odnośnie stosowania danego preparatu. Koszt konsultacji to 89zł.

E recepta to nic innego jak konsultacja lekarska online, w trakcie której lekarz wystawia Ci receptę – odbywa się to w ramach telemedycyny i jest to całkowicie zgodne z obowiązującym prawem. Recepta jest wystawiana przez polskiego lekarza, w obrębie polskiego systemu e-Recept i nie różni się niczym od recepty, jaką otrzymasz przy osobistej wizycie u lekarza.

e-Recepty to nowy system recept w Polsce wprowadzony od stycznia 2019 roku — dzięki niemu każda recepta jest podpisywana i przesyłana elektronicznie do systemu przez lekarza. Rozwiązanie to jest bezpieczne i wygodne. W aptece wystarczy, że podasz swój numer pesel i 4-cyfrowy kod z e-Recepty by farmaceuta znalazł receptę w systemie i wydał Ci leki.

Recepta została wprowadzona w styczniu 2019 roku, natomiast zaczęła być obowiązkowa rok później. Dzięki temu rozwiązaniu możesz po telekonsultacji lekarskiej otrzymać identyczną receptę jak po konsultacji osobistej.

e-Recepta jest ważna przez 30 dni. Są jednak od tego wyjątki: 

 • recepta na antybiotyk jest ważna przez 7 dni, 
 • recepta na preparaty immunologiczne jest ważna przez 120 dni, 
 • lekarz może zaznaczyć na recepcie, że ma ona być ważna przez rok.

W całej Europie poza Polską ,,tabletka 72 po” zwana także tabletką awaryjną dostępna jest bez recepty. Zgodnie z prawem polskim apteki mogą wydawać leki wyłącznie wtedy, kiedy pacjent okaże im receptę. W przeciwnym wypadku lek nie będzie mógł zostać wydany na podstawie wyłącznego żądania pacjenta. Antykoncepcja awaryjna może znacznie obniżyć ryzyko w przypadku niechcianej ciąży. Wystarczy zażyć ją maksymalnie do 5 dni od niezabezpieczonego stosunku seksualnego. Z tej metody antykoncepcji korzystają najczęściej kobiety, które odbyły stosunek bez zabezpieczenia, zabezpieczenie zawiodło lub zostały zmuszone do współżycia bez ich zgody. Wszystko to możliwe dzięki zażyciu tabletki awaryjnej, takiej jak na przykład Ellaone czy Escapelle

E recepta to dokument zastępujący papierową receptę. E-recepty mogą zostać zrealizowane po podaniu czterocyfrowego kodu, który pacjent otrzymał za pomocą adresu e-mail lub SMS. Wszystko uzależnione jest od tego, jak uzupełniony zostanie Konto Pacjenta. Uzyskać ponadto można także wydruk informacyjny. Otrzymany dokument można zrealizować w (każdej) aptece. Recepty online to ogromne ułatwienie dla pacjentów. Każdy może otrzymać e-receptę bez zakładania jakiegokolwiek konta.

Od 2017 roku tabletki dzień po dostępne są wyłącznie na receptę. Oznacza to, że każda kobieta, która chce przerwać ciążę w sytuacji, gdy mogło dojść do zapłodnienia w wyniku awarii antykoncepcji, musi skontaktować się z lekarzem. Niestety wiele kobiet z powodu wstydu lub strachu nie decyduje się na takie kroki. Lekarze pierwszego kontaktu bardzo często nie zgadzają się na przepisanie tabletki, odsyłając kobietę do ginekologa. Na wizytę trzeba czekać często znacznie dłużej, niż 5 dni, dlatego w takiej sytuacji, mimo opłacania składek zdrowotnych, kobieta musiała umawiać się na wizytę prywatną, na którą także często trzeba czekać długo. Wielu lekarzy widząc ogromny problem kobiet, postanowiło oferować konsultacje lekarskie z możliwością uzyskania e recepta.

[]