Brak produktów w koszyku.

ellaOne Recepta

Tabletka 72 po - ellaOne ulotka

tabletka dzień po
Otrzymaną e-receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce!

Tabletka 72 po - EllaOne Recepta

tabletka dzień po - 1 krok

1. Kup konsultację

Po wykupieniu konsultacji otrzymasz mailowo link do formularza z wywiadem zdrowotnym. Wypełnij go jak najszybciej!

recepta online - tabletka dzień po

2. Otrzymaj
e-Receptę na ellaOne na maila

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, w czasie do 1 godziny na maila prześlemy Ci e-Receptę, którą zrealizujesz w każdej
aptece w Polsce!

3. Wykup ellaOne
w aptece

Podaj farmaceucie PESEL i 4-cyfrowy kod widoczny na recepcie, aby wykupić lek.
e-Recepty są nowym systemem recept w Polsce - każda apteka od 01.01.2019r. musi je realizować.

tabletka dzień po działanie

EllaOne ulotka i informacje

Jeśli podejrzewasz, że niedawny stosunek niesie ze sobą ryzyko zajścia w ciążę, nie panikuj! Tabletka ellaOne, to skuteczna metoda antykoncepcji, która działa nawet do 5 dni po stosunku. Najwyższą skuteczność (99%) zachowuje przez pierwsze 24 godziny. Niestety tabletka dzień po ellaone jest dostępna wyłącznie na receptę. Chcąc wyjść na przeciw temu problemowi stworzyliśmy nasz portal. Oferowane przez nas konsultacje lekarskie online umożliwiają szybki, pewny i dyskretny dostęp do antykoncepcji po stosunku.

EllaOne - recepta przez internet

Aby otrzymać receptę na „tabletkę dzień po” należy wykupić konsultację lekarską online. Następnie otrzymasz mailowo link do formularza z wywiadem zdrowotnym. W przeciągu maksymalnie 1 godziny (najczęściej zajmuje to ok. 0,5 godz.) po wypełnieniu formularza otrzymasz e-Receptę, którą możesz zrealizować w każdej aptece w Polsce.

tabletka dzień po stosowanie

EllaOne tabletka dzień po

Szybkość

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, receptę otrzymasz nawet w jedną godzinę po przesłaniu wypełnionego formularza z wywiadem zdrowotnym.

Bezpieczeństwo

Lekarz, który będzie konsultował Twoją sprawę, zadba o to, byś wiedziała jak bezpiecznie zachować się przed i po ewentualnym zażyciu preparatu.

Wygoda

Cały proces odbywa się za pośrednictwem naszej strony internetowej i poczty e-mail. Nie musisz wychodzić z domu do momentu realizacji konsultacji.

Dodatkowe informacje o tabletce dzień po - ellaOne

Zanim zdecydujesz się zastosować „tabletkę dzień po” zapoznaj się z informacjami poniżej.

ellaOne – cena

Zastosowanie tabletki dzień po ellaOne może być kosztowne. Cena ellaOne waha się od 80 do 130 złotych. Warto przed zakupem sprawdzić w internecie lub dzwoniąc do konkretnych aptek, gdzie można najtaniej kupić lek. W internecie jest kilka wyszukiwarek dostępności leków  – tam wpisując hasło „ellaone cena” łatwo wyszukać apteki, w których lek jest dostępny i ew. jego cenę.

ellaOne - kto może wypisać receptę?

Receptę na ellaOne może wypisać każdy lekarz – nie musi być to koniecznie ginekolog. Najprostszym i najszybszym sposobem otrzymania recepty na ellaOne jest wykupienie konsultacji online i otrzymanie recepty na adres email. 

ellaOne - możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, ellaOne może wywołać określone działania niepożądane. Niektóre z objawów (np. wrażliwość piersi, ból brzucha) mogą być mylone z objawami ciąży i jeśli się pojawią, a miesiączka nie wystąpi, należy wykonać test ciążowy. 

 • Mdłości, ból brzucha, uczucie dyskomfortu w brzuchu, wymioty
 • Bolesne miesiączkowania, bóle miednicy, wrażliwość piersi
 • Bóle głowy, zawroty głowy, wahania nastroju
 • Bóle mięśni, bóle pleców, zmęczenie
 • Biegunka, zgaga, gazy, suchość w ustach
 • Nietypowe lub nieregularne krwawienie, PMS, obfite lub przedłużające się krwawienie, podrażnienie pochwy, upławy
 • Uderzenia gorąca
 • Zaburzenia apetytu, niepokój, pobudzenie, zaburzenia snu, senność, migrena
 • Grypa
 • Trądzik, zmiany skórne, świąd
 • Gorączka, dreszcze, złe samopoczucie
 • Ból lub świąd narządów płciowych, ból podczas seksu, nietypowo niewielkie krwawienie miesiączkowe
 • Spadek koncentracji, zawroty głowy, drżenie, dezorientacja, omdlenia
 • Przekrwienie oczu, światłowstręt
 • Suchość w gardle, zaburzenia smaku
 • Pokrzywka, pragnienie

ellaOne a antykoncepcja hormonalna

Między tabletkami ellaOne a antykoncepcją hormonalną może dojść do interakcji. W związku z tym po przyjęciu ellaOne należy zaprzestać stosowania antykoncepcji hormonalnej. Najnowsze badania wskazują, że zażywanie antykoncepcji hormonalnej należy wznowić minimalnie 5 dni po skorzystaniu z preparatu ellaOne. Jednoskładnikowe tabletki zaczną działać po tygodniu (5 dni odczekania + 2 dni na rozpoczęcie działania „minipill”) a tabletki dwuskładnikowe 12 dni (5 dni odczekania + 7 dni na rozpoczęcie działania).

ellaOne - co może wpłynąć na jej skuteczność?

Skuteczność ellaOne może zostać obniżona przez inne leki antykoncepcyjne. Ponieważ tabletka przechodzi przez układ trawienny, jej działanie może zostać osłabione także przez leki pobudzające aktywność enzymów wątrobowych (np. fenytoina, rytonawir czy ziele dziurawca) i leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego. Warto pamiętać, że jeżeli wystąpią wymioty w przeciągu 3 godzin od przyjęcia preparatu należy przyjąć dodatkową dawkę. 

ellaOne - skuteczność

Skuteczność ellaOne została potwierdzona w badaniach klinicznych. Liczba kobiet, które wzięły udział w badaniu od początku do końca, to 1241. Natomiast średnia ich wieku wynosiła 24 lata. Kobiety te znajdowały się w sytuacji awaryjnej i pilnie potrzebowały antykoncepcji. W każdym z tych przypadków, stosunek, który odbył się bez użycia antykoncepcji (lub takowa zawiodła), miał miejsce od dwóch do pięciu dni wcześniej.

Badane kobiety przyjęły tabletkę zgodnie z zaleceniami lekarza. Wedle zebranych danych, spośród 1241 uczestniczek, 26 zaszło w ciążę. Jest to dokładnie 0,21% – możemy dzięki temu w łatwy sposób obliczyć przybliżoną skuteczność tabletki, która wynosi ponad 99% procent. Naturalnie, grupa badanych o takiej liczebności umożliwia podanie jedynie poglądowej wartości. Stanowi jednak niepodważalny dowód na to, że tabletka dzień po – ellaOne – podobnie jak inne środki antykoncepcyjne – nie eliminuje ryzyka zajścia w nieplanowaną ciążę całkowicie. Tabletka dzień po typu ellaOne powinna być stosowana doraźnie, tylko i wyłącznie w przypadkach nagłych – nie jako stała metoda antykoncepcji. Regularne przyjmowanie tabletki dzień po może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

ellaOne a alkohol

Nie należy łączyć żadnych leków z alkoholem. Z ellaOne jest podobnie – nie zaleca się spożywania alkoholu po zastosowaniu leku ellaOne. Po zażyciu leku ellaone mogą wystąpić wymioty – alkohol może przyczyniać się do ich wywołania, dlatego tym bardziej nie powinno się łączyć przyjmowania tego leku z alkoholem.

ellaOne a owulacja

W internecie krąży wiele nieprawidłowych informacji dotyczących stosowania konkretnych preparatów antykoncepcji po stosunku w zależności od owulacji. EllaOne działa zarówno przed w trakcie, jak i po owulacji poprzez: niedopuszczanie do owulacji, gdy jeszcze ona nie nastąpiła oraz uniemożliwienie implantacji ew. zarodka w jamie macicy w momencie, w którym już do owulacji doszło.

Opinie naszych pacjentów z portalu Opineo.pl

Najczęściej zadawane pytania

„Tabletka dzień po” ellaOne to odpowiedź na potrzeby kobiet, które odbyły stosunek bez zabezpieczenia lub pominęły przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych i chcą obniżyć ryzyko zajścia w ciążę. EllaOne sprawdza się także w przypadku stosunku, podczas którego pękła prezerwatywa. Jeśli z jakiegokolwiek powodu podejrzewasz, że możesz zajść w niechcianą ciążę, a od stosunku nie minęło więcej niż 5 dni, możesz przyjąć preparat antykoncepcji po stosunku ellaOne. Nie należy zwlekać z przyjęciem preparatu – największą skuteczność ellaOne ma w pierwszej dobie po stosunku. Skuteczność ta wynosi aż 99%!

ellaOne jest dostępna jedynie na receptę. Jeśli nie masz możliwości udać się do lekarza, jest weekend albo trwa okres świąteczny, lub odmówiono Ci wystawienia recepty – nie przejmuj się. Tabletkę ellaOne kupisz dzięki e-Recepcie wystawionej po konsultacji online z lekarzem za pośrednictwem naszego portalu. Po wykupieniu konsultacji zostaniesz poproszona o wypełnienie formularza z wywiadem zdrowotnym. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań, otrzymasz e-Receptę na ellaOne w około 1 godzinę od konsultacji wypełnienia formularza.

Działanie ellaOne polega na opóźnieniu owulacji i zapobieganiu zagnieżdżenia się komórki jajowej w ścianie macicy. Substancją czynną preparatu ellaOne jest octan uliprystalu – substancja hamująca uwalnianie komórki jajowej i wpływająca na zmianę wyściółki macicy. Abyś była pewna, jak wziąć ellaOne i jak zachować się po przyjęciu tabletki, lekarz konsultujący się z Tobą online dostarczy Ci niezbędnych informacji. Warto pamiętać, że maksymalna dawka ellaOne to jedna tabletka w trakcie pojedynczego cyklu miesiączkowego.

Cena preparatu ellaOne może różnić się pomiędzy poszczególnymi aptekami i waha się w granicach 90-120zł.

W razie wymiotów w przeciągu 3 godzin od przyjęcia preparatu należy przyjąć dodatkową dawkę leku.

Tak.  e–Recepta przesyłana jest do ogólnopolskiego systemu i podpisywana elektronicznie przez lekarza, który posiada uprawnienia do wystawiania e–Recept. System ten został wprowadzony w Polsce od 01.01.2019r. i każda apteka ma obowiązek realizować e-Recepty. Farmaceucie wystarczy podać 4-cyfrowy kod dostępowy i PESEL lub okazać przesłany na maila wydruk recepty na telefonie.

Wiele państw europejskich dopuszcza do sprzedaży tabletkę EllaOne bez recepty – są to między innymi Niemcy, Czechy, Słowacja i Wielka Brytania. Regulacje prawne w Polsce wymagają jednak posiadania takiego dokumenty, wystawionego przez lekarza. Tabletkę może przepisać każdy lekarz praktykujący na terenie Polski – nie tylko ginekolog, ale również lekarz rodzinny i inni specjaliści. 

EllaOne gwarantuje najlepszą skuteczność, jeśli zażyje się ją w ciągu 120 godzin – czyli nie później, niż 5 dni od stosunku, który odbył się bez zabezpieczenia lub okazało się ono nieskuteczne. Należy jednak pamiętać, że im szybciej zareagujemy, tym mniejsze będzie ryzyko zajścia w nieplanowaną ciążę. Mimo zalecenia zażycia przez najbliższe 120 godzin – 5 dni od stosunku, najlepiej zrobić to przed upływem jednej doby, czyli 24 godzin. Głównym składnikiem EllaOne jest octan uliprystalu, który ma za zadanie zapobiec prawidłowemu jajeczkowaniu, a także zagnieżdżeniu się zarodka w macicy. Osiąga to poprzez zahamowanie lub opóźnienie owulacji.

Ważne! Podczas konsultacji z lekarzem powinniśmy go poinformować o wszelkich przeciwwskazaniach. Należą do nich między innymi następujące schorzenia:

• nadwrażliwość na główny lub któryś z pobocznych składników leku;

• ciężka postać astmy oskrzelowej.

W przypadku gdy zażywamy leki antykoncepcyjne, a także niektóre przyjmowane podczas leczenia infekcji, padaczki, wirusa HIV lub AIDS, a także preparaty ziołowe z dziurawcem. Mogą one wejść w niepożądaną reakcję z tabletką. Podczas karmienia piersią, w przypadku zażycia pigułki należy nie karmić przez okres około tygodnia – w tym czasie odciągać pokarm z piersi, a następnie go wyrzucić. Wynika to z tego, że substancja zawarta w tabletce trafia do mleka matki. Nie zostały przeprowadzone dokładne badania odnośnie jej wpływu na dzieci.

Na terenie Europy, gdzie dostępne są tabletki „dzień po”, cena jest bardzo zróżnicowana. W Polsce, a także u jej zachodnich i południowych sąsiadów koszt zakupu EllaOne waha się od 100 do 150 złotych. Natomiast, w Wielkiej Brytanii przykładowo, przekracza ona 200 złotych. Jednak w żadnym kraju Europy nie powinniśmy zapłacić więcej, niż 250 złotych. Wszystkie podane wartości odnoszą się do ceny za jedną sztukę.

Chcąc otrzymać receptę na ten środek antykoncepcyjny, powinniśmy najszybciej jak to możliwe udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Po przedstawieniu sytuacji zada nam on kilka pytań, aby wykluczyć wszelkie możliwe przeciwwskazania. Powinien nas również poinformować o najczęstszych skutkach ubocznych, które mogą wystąpić po zażyciu tabletki.

EllaOne skutki uboczne:

• mdłości

• wymioty

• zawroty głowy

• zmęczenie

• bolesność piersi

• bóle głowy i brzucha

• zmiany nastroju

• bolesna miesiączka (może wystąpić kilka dni wcześniej lub później, niż była przewidywana)

Jeśli zaś chodzi o przeciwwskazania do zażycia EllaOne, ulotka zawiera je wszystkie – wraz z dokładnymi informacjami na temat składu i sposobu działania. Należy pamiętać również o tym, że w przypadku wystąpienia wymiotów krótko po zażyciu, dawka powinna zostać przyjęta ponownie.

Po zastosowaniu ellaOne kilkudniowe opóźnienie wystąpienia miesiączki jest normalne.

Jeśli miesiączka spóźnia się o ponad 7 dni lub jest nietypowo skąpa lub nietypowo obfita, albo jeśli wystąpią objawy, takie jak ból brzucha (żołądka), wrażliwość piersi, nudności, wymioty możliwe, że doszło do zajścia w ciążę. Należy niezwłocznie wykonać test ciążowy. W przypadku ciąży ważne jest skonsultowanie się z lekarzem.

Jeżeli masz jakieś pytania, nie wahaj się do nas napisać!

EllaOne Na rynku istnieje wiele środków antykoncepcyjnych, które w różnym stopniu zapobiegają niechcianej ciąży. Każda para, która rozpoczyna współżycie, powinna wybrać najbardziej dogodną dla siebie metodę antykoncepcji. Czasami jednak, mimo stosowania środków antykoncepcyjnych, pojawia się ryzyka zajścia w ciąże. To bardzo stresujące, bo nieplanowana ciąża potrafi mocno skomplikować życie. W takim wypadku warto sięgnąć po EllaOne, tabletki dzień po. Czytaj więcej…

[]