ellaOne

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia
e-Recepty na „tabletkę dzień po″ - ellaOne.

Czas realizacji: ok. 1 godz. |119

Otrzymaną e-receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce!

Potrzebujesz „tabletkę dzień po” ellaOne?

1. Kup konsultację

Po wykupieniu konsultacji otrzymasz mailowo link do formularza z wywiadem zdrowotnym. Wypełnij go jak najszybciej!

2. Otrzymaj
e-Receptę na maila

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, w czasie do 3 godzin na maila prześlemy Ci e-Receptę, którą zrealizujesz w każdej
aptece w Polsce!

3. Wykup ellaOne
w aptece

Podaj farmaceucie PESEL i 4-cyfrowy kod widoczny na recepcie, aby wykupić lek.
e-Recepty są nowym systemem recept w Polsce - każda apteka od 01.01.2019r. musi je realizować.

Podstawowe informacje

Jeśli podejrzewasz, że niedawny stosunek niesie ze sobą ryzyko zajścia w ciążę, nie panikuj! Tabletka ellaOne, to skuteczna metoda antykoncepcji, która działa nawet do 5 dni po stosunku. Najwyższą skuteczność (99%) zachowuje przez pierwsze 24 godziny. Niestety jest dostępna wyłącznie na receptę, co dla wielu kobiet może stanowić problem. Chcąc wyjść na przeciw temu problemowi stworzyliśmy nasz portal. Oferowane przez nas konsultacje lekarskie online umożliwiają szybki, pewny i dyskretny dostęp do antykoncepcji po stosunku.

Recepta online na „tabletkę dzień po” - ellaOne

Aby otrzymać receptę na „tabletkę dzień po” należy wykupić konsultację lekarską online. Następnie otrzymasz mailowo link do formularza z wywiadem zdrowotnym. W przeciągu maksymalnie 3 godzin (najczęściej zajmuje to ok. 1 godz.) po wypełnieniu formularza otrzymasz e-Receptę, którą możesz zrealizować w każdej aptece w Polsce.

Jakie korzyści ma takie rozwiązanie?

Szybkość

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, receptę otrzymasz nawet w jedną godzinę po przesłaniu wypełnionego formularza z wywiadem zdrowotnym.

Bezpieczeństwo

Lekarz, który będzie konsultował Twoją sprawę, zadba o to, byś wiedziała jak bezpiecznie zachować się przed i po ewentualnym zażyciu preparatu.

Wygoda

Cały proces odbywa się za pośrednictwem naszej strony internetowej i poczty e-mail. Nie musisz wychodzić z domu do momentu realizacji konsultacji.

Dodatkowe informacje o antykoncepcji po stosunku - ellaOne

Zanim zdecydujesz się zastosować „tabletkę dzień po” zapoznaj się z informacjami poniżej.

Użycie ellaOne podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej

Między tabletkami ellaOne a antykoncepcją hormonalną może dojść do interakcji. W związku z tym po przyjęciu ellaOne należy zaprzestać stosowania antykoncepcji hormonalnej. Najnowsze badania wskazują, że zażywanie antykoncepcji hormonalnej należy wznowić minimalnie 5 dni po skorzystaniu z preparatu ellaOne. Jednoskładnikowe tabletki zaczną działać po tygodniu (5 dni odczekania + 2 dni na rozpoczęcie działania "minipill") a tabletki dwuskładnikowe 12 dni (5 dni odczekania + 7 dni na rozpoczęcie działania).

ellaOne - co może wpłynąć na jej skuteczność?

Skuteczność ellaOne może zostać obniżona przez inne leki antykoncepcyjne. Ponieważ tabletka przechodzi przez układ trawienny, jej działanie może zostać osłabione także przez leki pobudzające aktywność enzymów wątrobowych (np. fenytoina, rytonawir czy ziele dziurawca) i leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego. Warto pamiętać, że jeżeli wystąpią wymioty w przeciągu 3 godzin od przyjęcia preparatu należy przyjąć dodatkową dawkę.

ellaOne - możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, ellaOne może wywołać określone działania niepożądane. Niektóre z objawów (np. wrażliwość piersi, ból brzucha) mogą być mylone z objawami ciąży i jeśli się pojawią, a miesiączka nie wystąpi, należy wykonać test ciążowy.

Częste działania niepożądane (mogą wystąpić częściej niż 1 na 10 pacjentek):

 • Mdłości, ból brzucha, uczucie dyskomfortu w brzuchu, wymioty
 • Bolesne miesiączkowania, bóle miednicy, wrażliwość piersi
 • Bóle głowy, zawroty głowy, wahania nastroju
 • Bóle mięśni, bóle pleców, zmęczenie

Niezbyt częste działania niepożądane (mogą wystąpić u ok. 1 na 100 pacjentek):

 • Biegunka, zgaga, gazy, suchość w ustach
 • Nietypowe lub nieregularne krwawienie, PMS, obfite lub przedłużające się krwawienie, podrażnienie pochwy, upławy
 • Uderzenia gorąca
 • Zaburzenia apetytu, niepokój, pobudzenie, zaburzenia snu, senność, migrena
 • Grypa
 • Trądzik, zmiany skórne, świąd
 • Gorączka, dreszcze, złe samopoczucie

Rzadkie działania niepożądane (mogą wystąpić u ok. 1 na 1000 pacjentek):

 • Ból lub świąd narządów płciowych, ból podczas seksu, nietypowo niewielkie krwawienie miesiączkowe
 • Spadek koncentracji, zawroty głowy, drżenie, dezorientacja, omdlenia
 • Przekrwienie oczu, światłowstręt
 • Suchość w gardle, zaburzenia smaku
 • Pokrzywka, pragnienie

Opinie naszych pacjentów z portalu Opineo.pl

Najczęściej zadawane pytania

„Tabletka dzień po” ellaOne to odpowiedź na potrzeby kobiet, które odbyły stosunek bez zabezpieczenia lub pominęły przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych i chcą obniżyć ryzyko zajścia w ciążę. EllaOne sprawdza się także w przypadku stosunku, podczas którego pękła prezerwatywa. Jeśli z jakiegokolwiek powodu podejrzewasz, że możesz zajść w niechcianą ciążę, a od stosunku nie minęło więcej niż 5 dni, możesz przyjąć preparat antykoncepcji po stosunku ellaOne. Nie należy zwlekać z przyjęciem preparatu – największą skuteczność ellaOne ma w pierwszej dobie po stosunku. Skuteczność ta wynosi aż 99%!

ellaOne jest dostępna jedynie na receptę. Jeśli nie masz możliwości udać się do lekarza, jest weekend albo trwa okres świąteczny, lub odmówiono Ci wystawienia recepty – nie przejmuj się. Tabletkę ellaOne kupisz dzięki e-Recepcie wystawionej po konsultacji online z lekarzem za pośrednictwem naszego portalu. Po wykupieniu konsultacji zostaniesz poproszona o wypełnienie formularza z wywiadem zdrowotnym. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań, otrzymasz e-Receptę na ellaOne w około 1 godzinę od konsultacji wypełnienia formularza. 

Działanie ellaOne polega na opóźnieniu owulacji i zapobieganiu zagnieżdżenia się komórki jajowej w ścianie macicy. Substancją czynną preparatu ellaOne jest octan uliprystalu – substancja hamująca uwalnianie komórki jajowej i wpływająca na zmianę wyściółki macicy. Abyś była pewna, jak wziąć ellaOne i jak zachować się po przyjęciu tabletki, lekarz konsultujący się z Tobą online dostarczy Ci niezbędnych informacji. Warto pamiętać, że maksymalna dawka ellaOne to jedna tabletka w trakcie pojedynczego cyklu miesiączkowego.

Cena preparatu ellaOne może różnić się pomiędzy poszczególnymi aptekami i waha się w granicach 90-120zł. 

Tabletkę po wykupieniu należy jak najszybciej przyjąć. W razie wymiotów w przeciągu 3 godzin od przyjęcia preparatu należy przyjąć dodatkową dawkę.

Tak.  e–Recepta przesyłana jest do ogólnopolskiego systemu i podpisywana elektronicznie przez lekarza, który posiada uprawnienia do wystawiania e–Recept. System ten został wprowadzony w Polsce od 01.01.2019r. i każda apteka ma obowiązek realizować e-Recepty. Farmaceucie wystarczy podać 4-cyfrowy kod dostępowy i PESEL lub okazać przesłany na maila wydruk recepty na telefonie. 

Dowiedz się więcej z Opublikowanych przez nas artykułów

Jeżeli masz jakieś pytania, nie wahaj się do nas napisać!