fbpx
Menu
Brak produktów w koszyku.

ellaOne

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia
e-Recepty na „tabletkę dzień po″ - ellaOne.

Czas realizacji: ok. 1 godz. |89

tabletka dzień po
Otrzymaną e-receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce!

Potrzebujesz „tabletkę dzień po” ellaOne?

tabletka dzień po - 1 krok
1. Kup konsultację

Po wykupieniu konsultacji otrzymasz mailowo link do formularza z wywiadem zdrowotnym. Wypełnij go jak najszybciej!

recepta online - tabletka dzień po
2. Otrzymaj
e-Receptę na ellaOne na maila

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, w czasie do 1 godziny na maila prześlemy Ci e-Receptę, którą zrealizujesz w każdej
aptece w Polsce!

3. Wykup ellaOne
w aptece

Podaj farmaceucie PESEL i 4-cyfrowy kod widoczny na recepcie, aby wykupić lek.
e-Recepty są nowym systemem recept w Polsce - każda apteka od 01.01.2019r. musi je realizować.

tabletka dzień po działanie

EllaOne – podstawowe informacje

Jeśli podejrzewasz, że niedawny stosunek niesie ze sobą ryzyko zajścia w ciążę, nie panikuj! Tabletka ellaOne, to skuteczna metoda antykoncepcji, która działa nawet do 5 dni po stosunku. Najwyższą skuteczność (99%) zachowuje przez pierwsze 24 godziny. Niestety tabletka dzień po ellaone jest dostępna wyłącznie na receptę. Chcąc wyjść na przeciw temu problemowi stworzyliśmy nasz portal. Oferowane przez nas konsultacje lekarskie online umożliwiają szybki, pewny i dyskretny dostęp do antykoncepcji po stosunku.

Recepta online na „tabletkę dzień po” - ellaOne

Aby otrzymać receptę na „tabletkę dzień po” należy wykupić konsultację lekarską online. Następnie otrzymasz mailowo link do formularza z wywiadem zdrowotnym. W przeciągu maksymalnie 1 godziny (najczęściej zajmuje to ok. 0,5 godz.) po wypełnieniu formularza otrzymasz e-Receptę, którą możesz zrealizować w każdej aptece w Polsce.

tabletka dzień po stosowanie

Recepta online na ellaOne - jakie korzyści ma takie rozwiązanie?

Szybkość

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, receptę otrzymasz nawet w jedną godzinę po przesłaniu wypełnionego formularza z wywiadem zdrowotnym.

Bezpieczeństwo

Lekarz, który będzie konsultował Twoją sprawę, zadba o to, byś wiedziała jak bezpiecznie zachować się przed i po ewentualnym zażyciu preparatu.

Wygoda

Cały proces odbywa się za pośrednictwem naszej strony internetowej i poczty e-mail. Nie musisz wychodzić z domu do momentu realizacji konsultacji.

Dodatkowe informacje o tabletce dzień po - ellaOne

Zanim zdecydujesz się zastosować „tabletkę dzień po” zapoznaj się z informacjami poniżej.

ellaOne – cena

Zastosowanie tabletki dzień po ellaOne może być kosztowne. Cena ellaOne waha się od 80 do 130 złotych. Warto przed zakupem sprawdzić w internecie lub dzwoniąc do konkretnych aptek, gdzie można najtaniej kupić lek. W internecie jest kilka wyszukiwarek dostępności leków  – tam wpisując hasło „ellaone cena” łatwo wyszukać apteki, w których lek jest dostępny i ew. jego cenę.

ellaOne - kto może wypisać receptę?

Receptę na ellaOne może wypisać każdy lekarz – nie musi być to koniecznie ginekolog. Najprostszym i najszybszym sposobem otrzymania recepty na ellaOne jest wykupienie konsultacji online i otrzymanie recepty na adres email. 

ellaOne - możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, ellaOne może wywołać określone działania niepożądane. Niektóre z objawów (np. wrażliwość piersi, ból brzucha) mogą być mylone z objawami ciąży i jeśli się pojawią, a miesiączka nie wystąpi, należy wykonać test ciążowy. 

 • Mdłości, ból brzucha, uczucie dyskomfortu w brzuchu, wymioty
 • Bolesne miesiączkowania, bóle miednicy, wrażliwość piersi
 • Bóle głowy, zawroty głowy, wahania nastroju
 • Bóle mięśni, bóle pleców, zmęczenie
 • Biegunka, zgaga, gazy, suchość w ustach
 • Nietypowe lub nieregularne krwawienie, PMS, obfite lub przedłużające się krwawienie, podrażnienie pochwy, upławy
 • Uderzenia gorąca
 • Zaburzenia apetytu, niepokój, pobudzenie, zaburzenia snu, senność, migrena
 • Grypa
 • Trądzik, zmiany skórne, świąd
 • Gorączka, dreszcze, złe samopoczucie
 • Ból lub świąd narządów płciowych, ból podczas seksu, nietypowo niewielkie krwawienie miesiączkowe
 • Spadek koncentracji, zawroty głowy, drżenie, dezorientacja, omdlenia
 • Przekrwienie oczu, światłowstręt
 • Suchość w gardle, zaburzenia smaku
 • Pokrzywka, pragnienie

ellaOne a antykoncepcja hormonalna

Między tabletkami ellaOne a antykoncepcją hormonalną może dojść do interakcji. W związku z tym po przyjęciu ellaOne należy zaprzestać stosowania antykoncepcji hormonalnej. Najnowsze badania wskazują, że zażywanie antykoncepcji hormonalnej należy wznowić minimalnie 5 dni po skorzystaniu z preparatu ellaOne. Jednoskładnikowe tabletki zaczną działać po tygodniu (5 dni odczekania + 2 dni na rozpoczęcie działania „minipill”) a tabletki dwuskładnikowe 12 dni (5 dni odczekania + 7 dni na rozpoczęcie działania).

ellaOne - co może wpłynąć na jej skuteczność?

Skuteczność ellaOne może zostać obniżona przez inne leki antykoncepcyjne. Ponieważ tabletka przechodzi przez układ trawienny, jej działanie może zostać osłabione także przez leki pobudzające aktywność enzymów wątrobowych (np. fenytoina, rytonawir czy ziele dziurawca) i leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego. Warto pamiętać, że jeżeli wystąpią wymioty w przeciągu 3 godzin od przyjęcia preparatu należy przyjąć dodatkową dawkę. 

ellaOne - skuteczność

Skuteczność ellaOne została potwierdzona w badaniach klinicznych. Liczba kobiet, które wzięły udział w badaniu od początku do końca, to 1241. Natomiast średnia ich wieku wynosiła 24 lata. Kobiety te znajdowały się w sytuacji awaryjnej i pilnie potrzebowały antykoncepcji. W każdym z tych przypadków, stosunek, który odbył się bez użycia antykoncepcji (lub takowa zawiodła), miał miejsce od dwóch do pięciu dni wcześniej.

Badane kobiety przyjęły tabletkę zgodnie z zaleceniami lekarza. Wedle zebranych danych, spośród 1241 uczestniczek, 26 zaszło w ciążę. Jest to dokładnie 0,21% – możemy dzięki temu w łatwy sposób obliczyć przybliżoną skuteczność tabletki, która wynosi ponad 99% procent. Naturalnie, grupa badanych o takiej liczebności umożliwia podanie jedynie poglądowej wartości. Stanowi jednak niepodważalny dowód na to, że tabletka dzień po – ellaOne – podobnie jak inne środki antykoncepcyjne – nie eliminuje ryzyka zajścia w nieplanowaną ciążę całkowicie. Tabletka dzień po typu ellaOne powinna być stosowana doraźnie, tylko i wyłącznie w przypadkach nagłych – nie jako stała metoda antykoncepcji. Regularne przyjmowanie tabletki dzień po może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

ellaOne a alkohol

Nie należy łączyć żadnych leków z alkoholem. Z ellaOne jest podobnie – nie zaleca się spożywania alkoholu po zastosowaniu leku ellaOne. Po zażyciu leku ellaone mogą wystąpić wymioty – alkohol może przyczyniać się do ich wywołania, dlatego tym bardziej nie powinno się łączyć przyjmowania tego leku z alkoholem.

ellaOne a owulacja

W internecie krąży wiele nieprawidłowych informacji dotyczących stosowania konkretnych preparatów antykoncepcji po stosunku w zależności od owulacji. EllaOne działa zarówno przed w trakcie, jak i po owulacji poprzez: niedopuszczanie do owulacji, gdy jeszcze ona nie nastąpiła oraz uniemożliwienie implantacji ew. zarodka w jamie macicy w momencie, w którym już do owulacji doszło.

Opinie naszych pacjentów z portalu Opineo.pl

Najczęściej zadawane pytania

„Tabletka dzień po” ellaOne to odpowiedź na potrzeby kobiet, które odbyły stosunek bez zabezpieczenia lub pominęły przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych i chcą obniżyć ryzyko zajścia w ciążę. EllaOne sprawdza się także w przypadku stosunku, podczas którego pękła prezerwatywa. Jeśli z jakiegokolwiek powodu podejrzewasz, że możesz zajść w niechcianą ciążę, a od stosunku nie minęło więcej niż 5 dni, możesz przyjąć preparat antykoncepcji po stosunku ellaOne. Nie należy zwlekać z przyjęciem preparatu – największą skuteczność ellaOne ma w pierwszej dobie po stosunku. Skuteczność ta wynosi aż 99%!

ellaOne jest dostępna jedynie na receptę. Jeśli nie masz możliwości udać się do lekarza, jest weekend albo trwa okres świąteczny, lub odmówiono Ci wystawienia recepty – nie przejmuj się. Tabletkę ellaOne kupisz dzięki e-Recepcie wystawionej po konsultacji online z lekarzem za pośrednictwem naszego portalu. Po wykupieniu konsultacji zostaniesz poproszona o wypełnienie formularza z wywiadem zdrowotnym. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań, otrzymasz e-Receptę na ellaOne w około 1 godzinę od konsultacji wypełnienia formularza. 

Działanie ellaOne polega na opóźnieniu owulacji i zapobieganiu zagnieżdżenia się komórki jajowej w ścianie macicy. Substancją czynną preparatu ellaOne jest octan uliprystalu – substancja hamująca uwalnianie komórki jajowej i wpływająca na zmianę wyściółki macicy. Abyś była pewna, jak wziąć ellaOne i jak zachować się po przyjęciu tabletki, lekarz konsultujący się z Tobą online dostarczy Ci niezbędnych informacji. Warto pamiętać, że maksymalna dawka ellaOne to jedna tabletka w trakcie pojedynczego cyklu miesiączkowego.

Cena preparatu ellaOne może różnić się pomiędzy poszczególnymi aptekami i waha się w granicach 90-120zł. 

W razie wymiotów w przeciągu 3 godzin od przyjęcia preparatu należy przyjąć dodatkową dawkę leku.

Tak.  e–Recepta przesyłana jest do ogólnopolskiego systemu i podpisywana elektronicznie przez lekarza, który posiada uprawnienia do wystawiania e–Recept. System ten został wprowadzony w Polsce od 01.01.2019r. i każda apteka ma obowiązek realizować e-Recepty. Farmaceucie wystarczy podać 4-cyfrowy kod dostępowy i PESEL lub okazać przesłany na maila wydruk recepty na telefonie. 

Wiele państw europejskich dopuszcza do sprzedaży tabletkę EllaOne bez recepty – są to między innymi Niemcy, Czechy, Słowacja i Wielka Brytania. Regulacje prawne w Polsce wymagają jednak posiadania takiego dokumenty, wystawionego przez lekarza. Tabletkę może przepisać każdy lekarz praktykujący na terenie Polski – nie tylko ginekolog, ale również lekarz rodzinny i inni specjaliści. 

EllaOne gwarantuje najlepszą skuteczność, jeśli zażyje się ją w ciągu 120 godzin – czyli nie później, niż 5 dni od stosunku, który odbył się bez zabezpieczenia lub okazało się ono nieskuteczne. Należy jednak pamiętać, że im szybciej zareagujemy, tym mniejsze będzie ryzyko zajścia w nieplanowaną ciążę. Mimo zalecenia zażycia przez najbliższe 120 godzin – 5 dni od stosunku, najlepiej zrobić to przed upływem jednej doby, czyli 24 godzin. Głównym składnikiem EllaOne jest octan uliprystalu, który ma za zadanie zapobiec prawidłowemu jajeczkowaniu, a także zagnieżdżeniu się zarodka w macicy. Osiąga to poprzez zahamowanie lub opóźnienie owulacji.

Ważne! Podczas konsultacji z lekarzem powinniśmy go poinformować o wszelkich przeciwwskazaniach. Należą do nich między innymi następujące schorzenia:

• nadwrażliwość na główny lub któryś z pobocznych składników leku;

• ciężka postać astmy oskrzelowej.

W przypadku gdy zażywamy leki antykoncepcyjne, a także niektóre przyjmowane podczas leczenia infekcji, padaczki, wirusa HIV lub AIDS, a także preparaty ziołowe z dziurawcem. Mogą one wejść w niepożądaną reakcję z tabletką. Podczas karmienia piersią, w przypadku zażycia pigułki należy nie karmić przez okres około tygodnia – w tym czasie odciągać pokarm z piersi, a następnie go wyrzucić. Wynika to z tego, że substancja zawarta w tabletce trafia do mleka matki. Nie zostały przeprowadzone dokładne badania odnośnie jej wpływu na dzieci.

Na terenie Europy, gdzie dostępne są tabletki „dzień po”, cena jest bardzo zróżnicowana. W Polsce, a także u jej zachodnich i południowych sąsiadów koszt zakupu EllaOne waha się od 100 do 150 złotych. Natomiast, w Wielkiej Brytanii przykładowo, przekracza ona 200 złotych. Jednak w żadnym kraju Europy nie powinniśmy zapłacić więcej, niż 250 złotych. Wszystkie podane wartości odnoszą się do ceny za jedną sztukę.

Chcąc otrzymać receptę na ten środek antykoncepcyjny, powinniśmy najszybciej jak to możliwe udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Po przedstawieniu sytuacji zada nam on kilka pytań, aby wykluczyć wszelkie możliwe przeciwwskazania. Powinien nas również poinformować o najczęstszych skutkach ubocznych, które mogą wystąpić po zażyciu tabletki.

EllaOne skutki uboczne:

• mdłości

• wymioty

• zawroty głowy

• zmęczenie

• bolesność piersi

• bóle głowy i brzucha

• zmiany nastroju

• bolesna miesiączka (może wystąpić kilka dni wcześniej lub później, niż była przewidywana)

Jeśli zaś chodzi o przeciwwskazania do zażycia EllaOne, ulotka zawiera je wszystkie – wraz z dokładnymi informacjami na temat składu i sposobu działania. Należy pamiętać również o tym, że w przypadku wystąpienia wymiotów krótko po zażyciu, dawka powinna zostać przyjęta ponownie.

Po zastosowaniu ellaOne kilkudniowe opóźnienie wystąpienia miesiączki jest normalne.

Jeśli miesiączka spóźnia się o ponad 7 dni lub jest nietypowo skąpa lub nietypowo obfita, albo jeśli wystąpią objawy, takie jak ból brzucha (żołądka), wrażliwość piersi, nudności, wymioty możliwe, że doszło do zajścia w ciążę. Należy niezwłocznie wykonać test ciążowy. W przypadku ciąży ważne jest skonsultowanie się z lekarzem.

 • W przypadku wcześniejszego stwierdzenia u Ciebie uczulenia na octan uliprystalu lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
 • W przypadku spóźnienia miesiączki lub objawów ciąży, sugerujących bycie w ciąży.
 • W przypadku występowania ciężkiej astmy;
 • W przypadku ciężkiej choroby wątroby.

U wszystkich wyarażających tego typu potrzebę kobiet należy zastosować niezwłocznie antykoncepcję w przypadkach nagłych po odbyciu stosunku płciowego bez zabezpieczenia.

Istnieją dowody, że tabletka ellaOne może być mniej skuteczna w przypadku wzrostu masy ciała lub wskaźnika masy ciała (BMI), jednak dane te są ograniczone i nieprzekonujące. Z tego względu tabletki ellaOne są zalecane w  tej samej dawce dla wszystkich kobiet, bez względu na ich masę lub BMI.

Przede wszystkimi należy poinformować  lekarza, który będzie Ci przepisywał receptę, o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio lekach, a także o lekach, które planuje się przyjmować.

Jest to szczególnie ważne w przypadku stosowania któregokolwiek z leków wymienionych poniżej, ponieważ wpływają one na zmniejsznie skuteczności ellaOne:

 • Fenytoina, fosfenytoina, fenobarbital, prymidon, karbamazepina, okskarbazepina (stosowane w leczeniu padaczki)
 • Rytonawir, efawirenz, newirapina (stosowane w leczeniu zakażenia HIV)
 • Ryfampicyna, ryfabutyna (stosowane w leczeniu gruźlicy)
 • Ziele dziurawca (Hypericum perforatum) lub produkty ziołowe, które je zawierają (stosowane w depresji i lęku).

ellaOne jest środkiem antykoncepcyjnym stosowanym w celu zapobiegania zajściu w ciążę. W przypadku gdy jesteś już w ciąży nie spowoduje on przerwania istniejącej ciąży.

W przypadku zajścia w ciążę pomimo zastosowania leku ellaOne nie ma dowodów na wpływ leku na ciążę. 

Według ulotki załączonej do opakowania leku ellaOne nie należy karmić piersią przez jeden tydzień od zastosowania leku ellaOne. W tym czasie zaleca się stosować laktator w celu utrzymania produkcji mleka, jednak należy wyrzucać mleko. 

Opublikowano jednak badania, które wykazały, że bardzo niewielka ilość hormonów w leku ellaone przenika do mleka matki. Stężenie tych substancji jest na tyle niskie, że nie powinno mieć negatywnego wpływu na zdrowie Twojego dziecka. 

Lek ellaOne nie ma negatywnego wpływu na przyszłą płodność. 

W przypadku chęci rozpoczęcia lub kontynuowania stosowania stałej metody antykoncepcji po zażyciu ellaOne można to zrobić, jednak należy również stosować prezerwatywy do czasu wystąpienia kolejnej miesiączki.

 • Należy przyjąć jedną tabletkę doustnie jak najwcześniej i nie później niż po 5 dniach (120 godzinach) od momentu odbycia stosunku płciowego bez zabezpieczenia lub w przypadku, gdy zastosowana metoda antykoncepcyjna zawiodła. 
 • Lek ellaOne można przyjąć w dowolnym momencie cyklu miesiączkowego.
 • Lek ellaOne można przyjąć o dowolnej porze dnia, przed, po lub w trakcie posiłku.

Dowiedz się więcej z Opublikowanych przez nas artykułów

Jeżeli masz jakieś pytania, nie wahaj się do nas napisać!

EllaOne

Na rynku istnieje wiele środków antykoncepcyjnych, które w różnym stopniu zapobiegają niechcianej ciąży. Każda para, która rozpoczyna współżycie, powinna wybrać najbardziej dogodną dla siebie metodę antykoncepcji. Czasami jednak, mimo stosowania środków antykoncepcyjnych, pojawia się ryzyka zajścia w ciąże. To bardzo stresujące, bo nieplanowana ciąża potrafi mocno skomplikować życie. W takim wypadku warto sięgnąć po EllaOne, tabletki dzień po.

Ellaone jak działa lek?

Tabletka dzien po – EllaOne to jedna z metod awaryjnej antykoncepcji. Stosowana jest w przypadku, gdy tradycyjne metody zawiodą lub para odbędzie stosunek bez zabezpieczenie. Jej skuteczność opiera się na działaniu substancji octan uliprystalu, który blokuje lub opóźnia wystąpienie owulacji i nie dopuszcza do zapłodnienia. Octan uliprystalu powoduje zmiany w wyściółce macicy, zwiększa ilość śluzu, co utrudnia zagnieżdżenie się zarodka. Tabletka dzień po może być stosowana w sytuacji awaryjnej, nie powinna być regularną metodą antykoncepcji. W jednym cyklu miesiączkowym można przyjąć tylko jedną tabletkę po, w przeciwnym wypadku może dojść do zachwiania gospodarki hormonalnej. Należy wiedzieć, że tabletki po nie mają działania wczesnoporonnego. Jeżeli tabletka zostanie zażyta przez kobietę w ciąży, nie ma ryzyko poronienia lub uszkodzenia płodu. 

Tabletki EllaOne –kiedy należy ją przyjąć?

Wskazaniem do przyjęcia tabletki dzien po EllaOne jest:

 • Odbycie zbliżenia płciowego bez zabezpieczenia,
 • Pęknięcie prezerwatywy w czasie stosunku płciowego,
 • Nieregularne zażywanie tabletek antykoncepcyjnych,
 • Wymioty lub biegunka po zażyciu tabletek antykoncepcyjnych,
 • Odklejenie się plastra zapobiegającego zajściu w ciąże,
 • Niepoprawne stosowanie środków chemicznych,
 • Uszkodzenie środków mechanicznych w trakcie stosunku płciowego,
 • Gwałt.

Tabletki EllaOne należy przyjąć do 120 godzin (5 dni) po odbyciu niebezpiecznego zbliżenia płciowego. Należy jednak pamiętać, że im wcześniej tabletka zostanie przyjęta, tym jej skuteczność będzie większa. Tabletka EllaOne przyjęta w ciągu 24 godzin po stosunku ma skuteczność 98%. EllaOne mogą być stosowane przez wszystkie panie w wieku rozrodczym, w każdym dniu cyklu, w przypadkach nagłych. Jeżeli w ciągu 3 godzin po zażyciu EllaOne wystąpię problemy żołądkowe, wymioty lub biegunka, istnieje ryzyko wydalenia leku, należy przyjąć dodatkową dawkę. W przeciwnym wypadku tabletka może nie zadziałać.

Tabletka po EllaOne – dostępność i cena

EllaOne dostępne są wyłącznie na receptę, którą może wystawić lekarz pierwszego kontaktu lub ginekolog. Receptę można zamówić również umawiając się na zdalną wizytę, w czasie której lekarz przeprowadzi wywiad, zdobędzie niezbędne informacje, wykluczy przeciwwskazania i w przypadku ich braku, wypisze receptę na tabletki. To bardzo wygodna forma, ponieważ receptę można uzyskać bardzo szybko, a w przypadku tej metody czas jest bardzo ważny. EllaOne dostępna jest w większości aptek, jej cena waha się od 90 do 150 zł.

Przeciwskazania do stosowania EllaOne

EllaOne są bezpieczne, oktan jest dobrze przebadany, ale jak każdy lek, mają pewne przeciwwskazania i skutki uboczne. Przed zastosowaniem leku EllaOne należy je poznać, ważne również, przeczytać informacje zawarte na dołączonej ulotce. Główne przeciwwskazania do stosowania leku to choroby nowotworowe, choroby wątroby, zaburzenia zakrzepowe, astma,. Leku EllaOne nie powinny stosować kobiety w ciązy, przeciwwskazaniem jest również karmienie piersią. Inne choroby należy skonsultować z lekarzem, który pomoże dobrać najbardziej odpowiednią i bezpieczną metodę antykoncepcji awaryjnej. W trakcie stosowania EllaOne mogą wystąpić skutki uboczne. Nie pojawiają się często, najczęściej ustępują w przeciągu jednego cyklu. Bardzo rzadko zdarzają się przypadki nagłych problemów spowodowanych stosowaniem tabletki po. Główne działania niepożądane to:

 • Zaburzenie cyklu miesiączkowego,
 • Krwawienia i plamienia między miesiączkowe,
 • Zawroty głowy, senność,
 • Bóle mięśni i stawów,
 • Nadmierna tkliwość piersi,
 • Obrzęki ciała,
 • Zaburzenia ze strony układu pokarmowego,
 • Spadek koncentracji,
 • Świąd narządów płciowych,
 • Pogorszenie samopoczucia,
 • Stany depresyjne.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów, należy skonsultować się z lekarzem. Trzeba również pamiętać, że EllaOne może wpływać na działanie innych leków, szczególnie hormonalnych. Może osłabiać działanie tabletek antykoncepcyjnych, dlatego przez tydzień po zażyciu tabletki, należy stosować dodatkowe zabezpieczenia, aby uniknąć zajścia w ciążę.

Czy warto stosować tabletki EllaOne?

Tabletki po polecane są w wyjątkowych sytuacjach, kiedy zawiodły inne metody antykoncepcji, kobieta nie planuje zajścia w ciąże. Każda aktywnie seksualne para powinna wybrać inną metodę, która będzie stosowała systematycznie. Antykoncepcja powinna być dobrana indywidualnie przez lekarza, powinna uwzględnia preferencje, choroby i możliwości każdej pary. O tabletkach po należy pamiętać, gdy zdarzy się wyjątkowa sytuacja, ale ich stosowanie nie może być normą.

Tabletki EllaOne cieszą się pozytywnymi opiniami, pacjentki rzadko zgłaszają występowanie działań niepożądanych. Co najważniejsze, są skuteczne i chronią przez nieplanowaną ciążą. Należy o nich pamiętać i widzieć, jak jej stosować.

[]