Brak produktów w koszyku.

Escapelle Recepta

Tablekta 72 po - Escapelle online

Otrzymaną e-receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce!

Escapelle Tabletka dzień po

tabletka dzień po - 1 krok

1. Kup konsultację

Po wykupieniu konsultacji otrzymasz mailowo link do formularza z wywiadem zdrowotnym. Wypełnij go jak najszybciej!

recepta online - tabletka dzień po

2. Otrzymaj
e-Receptę na maila

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, w czasie do 3 godzin na maila prześlemy Ci e-Receptę, którą zrealizujesz w każdej
aptece w Polsce!

3. Wykup Escapelle
w aptece

Podaj farmaceucie PESEL i 4-cyfrowy kod widoczny na recepcie, aby wykupić lek.
e-Recepty są nowym systemem recept w Polsce - każda apteka od 01.01.2019r. musi je realizować.

tabletka dzień po działanie

Escapelle ulotka cena

Escapelle to jeden z dwóch dostępnych w Polsce rodzajów antykoncepcji postkoitalnej, czyli popularnej tabletki “po”. Jest to skuteczna metoda zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą i jedyna metoda działającą po stosunku. Jeśli podejrzewasz, że podczas ostatniego stosunku mogło dojść do zapłodnienia, to “ostatnia deska ratunku”. Jej skuteczność jest oceniana na ok. 99% przez pierwsze 24 godziny po stosunku i stopniowo maleje. Zaleca się jej użycie maksymalnie do 72 godzin po stosunku.

Recepta online na tabletkę Escapelle - jak ją dostać?

Antykoncepcja po stosunku dostępna jest wyłącznie na receptę. Za pośrednictwem naszego portalu e-Receptę może otrzymać każda pełnoletnia kobieta, jeśli wykupi konsultację a lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań. Po wypełnieniu formularza z wywiadem zdrowotnym, w ciągu ok. 1 godziny otrzymasz e–Receptę drogą mailową. Będziesz ją mogła zrealizować w każdej aptece w Polsce okazując jej wydruk na telefonie lub podając farmaceucie kod dostępowy i pesel.

tabletka dzień po stosowanie

Recepta online Escapelle

Szybkość

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, receptę otrzymasz nawet w jedną godzinę po przesłaniu wypełnionego formularza z wywiadem zdrowotnym.

Bezpieczeństwo

Lekarz, który będzie konsultował Twoją sprawę, zadba o to, byś wiedziała jak bezpiecznie zachować się przed i po ewentualnym zażyciu preparatu.

Wygoda

Cały proces odbywa się za pośrednictwem naszej strony internetowej i poczty e-mail. Nie musisz wychodzić z domu do momentu realizacji konsultacji.

Dodatkowe informacje o antykoncepcji po stosunku - Escapelle

Zanim zdecydujesz się zastosować „tabletkę dzień po” zapoznaj się z informacjami poniżej.

Escapelle - przeciwwskazania do stosowania:

Preparatu nie należy stosować jeśli u pacjentki występuje:

 • Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu
 • Ciąża / podejrzenie ciąży
 • O tym poinformuj lekarza:

 • Choroby wpływające na wchłanianie pokarmów
 • Zapalenie jajowodów (nawet w przeszłości)
 • Ciąża pozamaciczna w przeszłości
 • Kupiłaś Escapelle? O tym pamiętaj!

  Jeśli jesteś w ciąży, nie powinnaś przyjmować tabletki Escapelle. Maksymalna dawka to 2 tabletki Escapelle w ciągu jednego cyklu. Jeśli jednak do 3 godzin po przyjęciu tabletki zwymiotowałaś, możesz zażyć dodatkową dawkę. I najważniejsze: pigułka po to antykoncepcja awaryjna, którą należy brać jedynie w ostateczności!

  Escapelle - możliwe skutki uboczne

  Escapelle, jak każda metoda antykoncepcji hormonalnej nie jest neutralna dla organizmu i może (choć nie musi) wywoływać działania niepożądane. Poniżej zamieszczamy pełną listę skutków. ubocznych, opracowaną na podstawie ulotki dołączonej do opakowania.

  Bardzo często (mogą wystąpić częściej niż 1 na 10 pacjentek):

  • Nudności
  • Nieregularne krwawienia śródcykliczne
  • Ból podbrzusza
  • Uczucie zmęczenia
  • Ból głowy

  Często (mogą wystąpić u ok. 1 na 100 pacjentek):

  • Wymioty (jeśli wystąpią w przeciągu 3 godzin od zażycia, należy jak najszybciej połknąć kolejną tabletkę)
  • Krwawienie miesiączkowe może wystąpić później lub wcześniej niż zwykle (jeśli opóźnia się o więcej niż 5 dni lub jest nietypowo skromne/obfite, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem)
  • Tkliwość piersi, biegunka, zawroty głowy

  Bardzo rzadko (mogą wystąpić u ok. 1 na 1000 pacjentek):

  • Wysypka, pokrzywka, świąd, obrzęk twarzy,
  • Ból w okolicy miednicy
  • Bolesne miesiączki
  Opinie naszych pacjentów z portalu Opineo.pl

  Najczęściej zadawane pytania

  Po preparat antykoncepcji po stosunku można sięgnąć gdy: odbyłaś stosunek, w czasie którego doszło do pęknięcia prezerwatywy, zapomniałaś o przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej lub jeżeli występuje inny powód, dla którego obawiasz się, że zajdziesz w ciążę. Escapelle to jedna z dwóch dostępnych w Polsce „tabletek dzień po”. Pigułka po zabezpiecza przed niechcianą ciążą – przez pierwsze 24 godziny od stosunku jej skuteczność osiąga 99%, później maleje. Escapelle powinna zostać zażyta do maksymalnie 72 godzin godzin po odbyciu stosunku.

  Koszt tych konkretnych pigułek oscyluje w granicach 30 – 60 złotych. Warto przed dokonaniem zakupu udać się więc do kilku różnych punktów i sprawdzić obowiązujące ceny. Dzięki temu możliwe będzie wybranie najbardziej korzystnej oferty.

  Tak – Escapelle jest dostępna wyłącznie na receptę. Jeżeli znalazłaś się w sytuacji awaryjnej, nie masz jak udać się do lekarza lub lekarz odmówił Ci wystawienia recepty możesz skorzystać z konsultacji online za pośrednictwem naszego portalu. 

  Działanie Escapelle polega na zahamowaniu owulacji, lub gdy już do niej dojdzie uniemożliwieniu zagnieżdżenia się zarodka w ścianie macicy. Pigułka dzień po Escapelle zawiera substancję czynną o nazwie levonorgestrel – to syntetyczny progestagen.

  Działanie tabletki Escapelle może zostać osłabione przez barbiturany, fenytoinę, karbamazepinę oraz preparaty pobudzające aktywność enzymów wątrobowych, zawierające dziurawiec zwyczajny, rytonawir, gryzeofulwinę, ryfampicynę czy cylkosporynę.

  Tak. e–Recepta przesyłana jest do ogólnopolskiego systemu i podpisywana elektronicznie przez lekarza, który posiada uprawnienia do wystawiania e–Recept. System ten został wprowadzony w Polsce od 01.01.2019r. i każda apteka ma obowiązek realizować e-Recepty. Farmaceucie wystarczy podać 4-cyfrowy kod dostępowy i PESEL lub okazać przesłany na maila wydruk recepty na telefonie. 

  Tabletka Escapelle ma w składzie syntetyczny progesteron. Jeśli więc kobieta zażyje środek jeszcze przed jajeczkowaniem, pozwoli on na zahamowanie owulacji, w celu uniemożliwienia zapłodnienia. Dzięki temu, pomimo braku zabezpieczenia, kobieta nie będzie w ciąży. Błona śluzowa macicy zmienia wówczas nieco swoją strukturę, przez co zarodek nie ma warunków do zagnieżdżenia. Tabletki 72 po Escapelle nie mają działania wczesnoporonnego, przez co nie będą one skuteczne, kiedy kobieta jest już w ciąży.

  Obecnie od 2017 roku tabletki dzień po dostępne są wyłącznie na receptę. Pigułkę może przepisać każdy lekarz. Oczywiście w przypadku antykoncepcji awaryjnej liczy się przede wszystkim czas, dlatego nie należy zwlekać z przyjęciem pigułki. Tabletkę najlepiej przyjąć bowiem do maksymalnie 24 godzin i nie później niż w ciągu 72, dlatego z pomocą w tej materii przychodzi internet oraz możliwość uzyskania recepty online. E-receptę można zrealizować w każdej aptece na terenie całego kraju. Wystarczy podać numer PESEL oraz czterocyfrowy kod.

  Jeżeli masz jakieś pytania, nie wahaj się do nas napisać!

  Tabletka Escapelle to jeden z najbardziej rozpoznawalnych środków w Polsce, w kontekście antykoncepcji awaryjnej. Tabletki te pozwalają uniknąć niechcianej ciąży.

  Czytaj więcej…

  []