fbpx
Menu
Brak produktów w koszyku.

Escapelle

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia
e-Recepty na „tabletkę dzień po″ - Escapelle.

Czas realizacji: ok. 1 godz. |89zł

Otrzymaną e-receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce!

Potrzebujesz „tabletkę dzień po” Escapelle?

tabletka dzień po - 1 krok

1. Kup konsultację

Po wykupieniu konsultacji otrzymasz mailowo link do formularza z wywiadem zdrowotnym. Wypełnij go jak najszybciej!

recepta online - tabletka dzień po

2. Otrzymaj
e-Receptę na maila

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, w czasie do 3 godzin na maila prześlemy Ci e-Receptę, którą zrealizujesz w każdej
aptece w Polsce!

3. Wykup Escapelle
w aptece

Podaj farmaceucie PESEL i 4-cyfrowy kod widoczny na recepcie, aby wykupić lek.
e-Recepty są nowym systemem recept w Polsce - każda apteka od 01.01.2019r. musi je realizować.

tabletka dzień po działanie

Podstawowe informacje

Escapelle to jeden z dwóch dostępnych w Polsce rodzajów antykoncepcji postkoitalnej, czyli popularnej tabletki “po”. Jest to skuteczna metoda zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą i jedyna metoda działającą po stosunku. Jeśli podejrzewasz, że podczas ostatniego stosunku mogło dojść do zapłodnienia, to “ostatnia deska ratunku”. Jej skuteczność jest oceniana na ok. 99% przez pierwsze 24 godziny po stosunku i stopniowo maleje. Zaleca się jej użycie maksymalnie do 72 godzin po stosunku.

Recepta online na tabletkę Escapelle - jak ją dostać?

Antykoncepcja po stosunku dostępna jest wyłącznie na receptę. Za pośrednictwem naszego portalu e-Receptę może otrzymać każda pełnoletnia kobieta, jeśli wykupi konsultację a lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań. Po wypełnieniu formularza z wywiadem zdrowotnym, w ciągu ok. 1 godziny otrzymasz e–Receptę drogą mailową. Będziesz ją mogła zrealizować w każdej aptece w Polsce okazując jej wydruk na telefonie lub podając farmaceucie kod dostępowy i pesel.

tabletka dzień po stosowanie

Jakie korzyści ma takie rozwiązanie?

Szybkość

Jeśli nie będzie przeciwwskazań, receptę otrzymasz nawet w jedną godzinę po przesłaniu wypełnionego formularza z wywiadem zdrowotnym.

Bezpieczeństwo

Lekarz, który będzie konsultował Twoją sprawę, zadba o to, byś wiedziała jak bezpiecznie zachować się przed i po ewentualnym zażyciu preparatu.

Wygoda

Cały proces odbywa się za pośrednictwem naszej strony internetowej i poczty e-mail. Nie musisz wychodzić z domu do momentu realizacji konsultacji.

Dodatkowe informacje o antykoncepcji po stosunku - Escapelle

Zanim zdecydujesz się zastosować „tabletkę dzień po” zapoznaj się z informacjami poniżej.

Escapelle - przeciwwskazania do stosowania:

Preparatu nie należy stosować jeśli u pacjentki występuje:

 • Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu
 • Ciąża / podejrzenie ciąży
 • O tym poinformuj lekarza:

 • Choroby wpływające na wchłanianie pokarmów
 • Zapalenie jajowodów (nawet w przeszłości)
 • Ciąża pozamaciczna w przeszłości
 • Kupiłaś Escapelle? O tym pamiętaj!

  Jeśli jesteś w ciąży, nie powinnaś przyjmować tabletki Escapelle. Maksymalna dawka to 2 tabletki Escapelle w ciągu jednego cyklu. Jeśli jednak do 3 godzin po przyjęciu tabletki zwymiotowałaś, możesz zażyć dodatkową dawkę. I najważniejsze: pigułka po to antykoncepcja awaryjna, którą należy brać jedynie w ostateczności!

  Escapelle - możliwe skutki uboczne

  Escapelle, jak każda metoda antykoncepcji hormonalnej nie jest neutralna dla organizmu i może (choć nie musi) wywoływać działania niepożądane. Poniżej zamieszczamy pełną listę skutków. ubocznych, opracowaną na podstawie ulotki dołączonej do opakowania.

  Bardzo często (mogą wystąpić częściej niż 1 na 10 pacjentek):

  • Nudności
  • Nieregularne krwawienia śródcykliczne
  • Ból podbrzusza
  • Uczucie zmęczenia
  • Ból głowy

  Często (mogą wystąpić u ok. 1 na 100 pacjentek):

  • Wymioty (jeśli wystąpią w przeciągu 3 godzin od zażycia, należy jak najszybciej połknąć kolejną tabletkę)
  • Krwawienie miesiączkowe może wystąpić później lub wcześniej niż zwykle (jeśli opóźnia się o więcej niż 5 dni lub jest nietypowo skromne/obfite, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem)
  • Tkliwość piersi, biegunka, zawroty głowy

  Bardzo rzadko (mogą wystąpić u ok. 1 na 1000 pacjentek):

  • Wysypka, pokrzywka, świąd, obrzęk twarzy,
  • Ból w okolicy miednicy
  • Bolesne miesiączki
  Opinie naszych pacjentów z portalu Opineo.pl

  Najczęściej zadawane pytania

  Po preparat antykoncepcji po stosunku można sięgnąć gdy: odbyłaś stosunek, w czasie którego doszło do pęknięcia prezerwatywy, zapomniałaś o przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej lub jeżeli występuje inny powód, dla którego obawiasz się, że zajdziesz w ciążę. Escapelle to jedna z dwóch dostępnych w Polsce „tabletek dzień po”. Pigułka po zabezpiecza przed niechcianą ciążą – przez pierwsze 24 godziny od stosunku jej skuteczność osiąga 99%, później maleje. Escapelle powinna zostać zażyta do maksymalnie 72 godzin godzin po odbyciu stosunku.

  Koszt tych konkretnych pigułek oscyluje w granicach 30 – 60 złotych. Warto przed dokonaniem zakupu udać się więc do kilku różnych punktów i sprawdzić obowiązujące ceny. Dzięki temu możliwe będzie wybranie najbardziej korzystnej oferty.

  Tak – Escapelle jest dostępna wyłącznie na receptę. Jeżeli znalazłaś się w sytuacji awaryjnej, nie masz jak udać się do lekarza lub lekarz odmówił Ci wystawienia recepty możesz skorzystać z konsultacji online za pośrednictwem naszego portalu. 

  Działanie Escapelle polega na zahamowaniu owulacji, lub gdy już do niej dojdzie uniemożliwieniu zagnieżdżenia się zarodka w ścianie macicy. Pigułka dzień po Escapelle zawiera substancję czynną o nazwie levonorgestrel – to syntetyczny progestagen.

  Działanie tabletki Escapelle może zostać osłabione przez barbiturany, fenytoinę, karbamazepinę oraz preparaty pobudzające aktywność enzymów wątrobowych, zawierające dziurawiec zwyczajny, rytonawir, gryzeofulwinę, ryfampicynę czy cylkosporynę.

  Tak. e–Recepta przesyłana jest do ogólnopolskiego systemu i podpisywana elektronicznie przez lekarza, który posiada uprawnienia do wystawiania e–Recept. System ten został wprowadzony w Polsce od 01.01.2019r. i każda apteka ma obowiązek realizować e-Recepty. Farmaceucie wystarczy podać 4-cyfrowy kod dostępowy i PESEL lub okazać przesłany na maila wydruk recepty na telefonie. 

  Tabletka Escapelle ma w składzie syntetyczny progesteron. Jeśli więc kobieta zażyje środek jeszcze przed jajeczkowaniem, pozwoli on na zahamowanie owulacji, w celu uniemożliwienia zapłodnienia. Dzięki temu, pomimo braku zabezpieczenia, kobieta nie będzie w ciąży. Błona śluzowa macicy zmienia wówczas nieco swoją strukturę, przez co zarodek nie ma warunków do zagnieżdżenia. Tabletki 72 po Escapelle nie mają działania wczesnoporonnego, przez co nie będą one skuteczne, kiedy kobieta jest już w ciąży.

  Obecnie od 2017 roku tabletki dzień po dostępne są wyłącznie na receptę. Pigułkę może przepisać każdy lekarz. Oczywiście w przypadku antykoncepcji awaryjnej liczy się przede wszystkim czas, dlatego nie należy zwlekać z przyjęciem pigułki. Tabletkę najlepiej przyjąć bowiem do maksymalnie 24 godzin i nie później niż w ciągu 72, dlatego z pomocą w tej materii przychodzi internet oraz możliwość uzyskania recepty online. E-receptę można zrealizować w każdej aptece na terenie całego kraju. Wystarczy podać numer PESEL oraz czterocyfrowy kod.

  Tego rodzaju tabletka po stosunku może powodować pojawienie się skutków ubocznych. Są one jednak niegroźne, dlatego wymagają konsultacji z lekarzem wyłącznie w uciążliwych i skrajnych przypadkach. Escapelle ulotka mówi, iż najczęstsze powikłania występujące w ciągu 12 godzin, w wyniku zażycia tabletki po stosunku płciowym, to nudności i wymioty, zawroty i bóle głowy, bóle piersi i miednicy, bóle mięśni i kręgosłupa, uczucie opuchlizny, pokrzywka i świąd. W późniejszym czasie mogą pojawić się bolesne miesiączki, opóźnienia miesiączki oraz krwawienia pomiędzy miesiączkami. Istotny jest fakt, że zbyt częste przyjmowanie tego środka może doprowadzić do całkowitego rozregulowania cyklu menstruacyjnego. Należy więc kierować się w tym przypadku rozsądkiem i stosować naturalne metody antykoncepcji, a tę metodę wyłącznie w przypadku szczególnym.

  Dowiedz się więcej z artykułów

  wapn-i-witamina-d
  Antykoncepcja

  Czym jest i jak działa tabletka po?

  Tabletka “po” czyli inaczej antykoncepcja awaryjna   W prostych słowach tabletka “po” (antykoncepcja postkoitalna), to rodzaj antykoncepcji po stosunku, stosowany kiedy podejrzewa się, że inne środki antykoncepcyjne zawiodły lub nie

  Czytaj więcej ->

  Jeżeli masz jakieś pytania, nie wahaj się do nas napisać!

  Tabletka Escapelle to jeden z najbardziej rozpoznawalnych środków w Polsce, w kontekście antykoncepcji awaryjnej. Tabletki te pozwalają uniknąć niechcianej ciąży. Należy jednak pamiętać, aby wykorzystywać je wyłącznie w określonych przypadkach. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego co istotne, zanim sięgniesz po ten konkretny środek. Sprawdź, jak zapobiec niechcianej ciąży, jak działają tego rodzaju pigułki i jaki jest ich koszt. Zapraszamy do lektury.

  Jak zapobiec ciąży po stosunku?

  Aby zapobiec niechcianej ciąży, należy wdrożyć antykoncepcję awaryjną, a więc zażyć tabletkę Escapelle. Tabletki 72 po przeznaczone są dla osób, w przypadku których zawiodły inne metody antykoncepcyjne. Escapelle można więc zastosować w razie przypadkowego pominięcia dwóch dawek tabletek hormonalnych oraz w przypadku pęknięcia prezerwatywy w trakcie stosunku płciowego, wysunięcia się wkładki domacicznej oraz w razie niedostosowania się do zaleceń lekarza w kwestii naklejenia plastra antykoncepcyjnego (zbyt późne lub zbyt wczesne naklejenie). Tabletki po można także zastosować po stosunku seksualnym bez zabezpieczenia oraz po stosunku przerywanym, jeśli istnieje ryzyko zbyt późnego zakończenia penetracji. Środek Escapelle bardzo często przepisywany jest także ofiarom gwałtu, aby kobieta po traumatycznym przeżyciu nie musiała zmagać się z ewentualnymi późniejszymi konsekwencjami. Pigułki Escapelle mogą być wykorzystywane przez każdą kobietę. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, które wymagają wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Przeciwwskazania do zażycia tego środka to między innymi ryzyko wystąpienia ciąży pozamacicznej, choroba wątroby, nowotwory, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, astma i zapalenie przydatków. W takich przypadkach należy bezwzględnie przedyskutować kwestię wykorzystania pigułki Escapelle z lekarzem specjalistą.

  Jak działa tabletka dzień po?

  Tabletka dzień po Escapelle posiada w swoim składzie substancję czynną – syntetyczny progesteron, który przed jajeczkowaniem hamuje owulację. W ten sposób zmienia się struktura błony śluzowej macicy, co uniemożliwia zarodkowi zagnieżdżenie się. Dzięki temu środek ten uniemożliwia zajście w ciążę. Escapelle nie ma jednak działania wczesnoporonnego, dlatego jeśli doszło już do zapłodnienia, tabletka nie uchroni przed zajściem w ciążę. Aby środek ten był w pełni skuteczny, tabletkę należy przyjąć w ciągu 72 godzin po stosunku płciowym.  Warto podkreślić, że tabletki te można wykorzystywać wyłącznie w określonych przypadkach. Nie powinno się stosować środka Escapelle zamiast naturalnej metody antykoncepcyjnej z uwagi na to, iż jest to silny środek, wpływający bezpośrednio na gospodarkę hormonalną kobiety. Według opinii lekarzy i specjalistów, tabletka 72 po powinna być wykorzystywana maksymalnie jeden raz w ciągu pełnego cyklu. Po zażyciu leku Escapelle mogą pojawić się skutki uboczne. Zwykle są one jednak niegroźne i nie wymagają konsultacji z lekarzem. Powikłania najczęściej występują w ciągu 12 godzin od przyjęcia tabletki. W wyniku zażyciu leku Escapelle mogą pojawić się wymioty, bóle pleców i kręgosłupa, opuchlizna, świąd, pokrzywka oraz krwawienie miesiączkowe. Antykoncepcja awaryjna i działanie leku Escapelle może nieco osłabić późniejsze działanie antykoncepcji hormonalnej, dlatego przez 5 dni należy stosować również inne formy zabezpieczenia, np. w postaci prezerwatywy.

  Tabletka dzień po – cena

  Tabletka po Escapelle wiąże się z poniesieniem kosztu w granicach od 30 do 60 złotych. Jak widać różnice w cenie są dość duże, dlatego przed dokonaniem zakupu warto udać się do kilku aptek i porównać wartości cenowe. Tabletki Escapelle dostępne są wyłącznie na receptę. Jeszcze do niedawna osoby powyżej 15 roku życia mogły bez przeszkód kupić je w każdej aptece. Od 2017 roku zmieniły się jednak przepisy i pigułkę po stosunku płciowym może przepisać jedynie lekarz rodzinny lub lekarz ginekolog. Z uwagi na fakt, iż pigułki tego rodzaju należy przyjąć jak najszybciej, w sieci powstało wiele stron internetowych, które oferują wystawienie recepty online. W tym celu wystarczy wykupić konsultację online i wypełnić stosowny formularz. Receptę online można później zrealizować w każdej aptece, po podaniu numeru PESEL i czterocyfrowego kodu. Opinie na temat tego środka to wyłącznie pozytywne komentarze. Kobiety i ich partnerzy pochlebnie wypowiadają się w kwestii działania tych pigułek. Doceniają oni ich skuteczność, atrakcyjną ceną oraz niewielkie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, które nie są zbyt uciążliwe.

  []