Menu
Brak produktów w koszyku.

Erecepta

E-Recepta – otrzymaj receptę bez wychodzenia z domu

Zdobycie recepty oznacza zazwyczaj konieczność umówienia wcześniejszej wizyty w gabinecie lekarskim i długiego oczekiwania w kolejce – nie mając gwarancji, że się ów receptę otrzyma. Chcąc udać się do lekarza po receptę, trzeba zarezerwować sobie bardzo często cały dzień. Nie musi jednak tak być. Dzisiaj receptę możesz otrzymać błyskawicznie – i to nie wychodząc nawet z domu. Współczesna służba zdrowia również się rozwija – jednym z efektów tego są wprowadzone jakiś czas temu E-Recepty. Jak działają i co trzeba zrobić, aby je otrzymać?

Jak działają E-Recepty?

Do wystawienia E-Recepty jest upoważniony każdy pracownik medyczny posiadający odpowiednie uprawnienia. Wbrew pozorom – cały proces nie jest skomplikowany, a receptę online możesz otrzymać już w ciągu kilku godzin.

Osoba upoważniona musi wystawić receptę elektroniczną poprzez system komputerowy i złożyć na niej cyfrowy podpis. Następnie, zostaje ona wprowadzona do Systemu Informacji Medycznej. Oto co musisz zrobić, aby otrzymać E-Receptę:

  1. Wykup zdalną konsultację na stronie internetowej przychodni
  2. Wypełnij formularz wywiadu zdrowotnego, aby specjaliści mogli zalecić lek bezpieczny dla Twojego organizmu
  3. Poczekaj, aż wykwalifikowany pracownik przepisze receptę i złoży na niej podpis elektroniczny
  4. Odbierz receptę zdalnie w formacie PDF na swoim komputerze lub urządzeniu moblinym.

Jak zrealizować E-Receptę?

Chcąc zrealizować receptę wystawioną zdalnie, musisz udać się do najbliższej apteki. Obecnie każda placówka farmaceutyczna zobowiązana jest do realizacji E-Recept – możesz ją więc zrealizować wszędzie. Przepisany preparat otrzymasz po okazaniu farmaceucie pliku PDF z kodem kreskowym recepty lub podając kod dostępowy, który otrzymasz przy wystawianiu recepty i swój numer PESEL. Uzyskanie jej w sprawdzonej placówce, jak Zdalnia Przychodnia, jest gwarancją prawdziwości. Wszystkie wystawione recepty są możliwe do zrealizowania.

 

E-Recepta – nieoceniona w nagłych przypadkach

Niekiedy zdarza się, że w wyniku nieprzewidzianej sytuacji recepta na konkretny lek potrzebna jest nam natychmiast. Nie ma więc czasu na umawianie wizyty w gabinecie lekarskim i czekanie w kolejce. Przykładem może być tutaj antykoncepcja awaryjna. Nie narażaj się na niepotrzebny stres i potencjalne konsekwencje wynikłej sytuacji – wykup wizytę online i uzyskaj E-Receptę.

Recepta online na tabletkę “po”

Od wielu lat dostępność antykoncepcji hormonalnej ograniczona jest receptą. W lipcu 2017 roku w życie weszła ustawa ograniczająca również dostęp do antykoncepcji awaryjnej – powszechnie nazywanej inaczej tabletką “dzień po”. Jest ona dostępna wyłącznie na receptę, co poniekąd kłóci się z genezą antykoncepcji awaryjnej, ponieważ ta największą skuteczność gwarantuje, jeśli zażyje się ją w ciągu 24 godzin od odbycia stosunku seksualnego opatrzonego podwyższonym ryzykiem ciąży (gdy nie została zastosowana antykoncepcja lub używana zawiodła – na przykład przez pęknięcie prezerwatywy).

Obowiązujące przepisy prawne regulują, że do wystawienia recepty na pigułkę “po” uprawniony jest każdy praktykujący lekarz. Charakterystyka Produktów Leczniczych podaje, iż jedynym przeciwwskazaniem dla stosowania antykoncepcji awaryjnej jest ciąża. Do wypisania recepty wystarczy więc jedynie deklaracja pacjentki, iż nie jest ona w stanie błogosławionym. Przychodnia Zdalna stosuje się do zaleceń WHO i gwarantuje każdej pacjentce powyżej 18 roku życia, które deklaruje brak ciąży, przepisanie antykoncepcji awaryjnej.

Antykoncepcja – czy istnieje możliwość wystawienia E-Recepty?

Niekiedy zachodzi również potrzeba przedłużenia recepty na antykoncepcję hormonalną najszybciej jak to możliwe. Może to być spowodowane zgubieniem leku, nie umówieniem się na wizytę z wyprzedzeniem lub inną przyczyną. E-Recepta pozwala wyeliminować konieczność stosowania antykoncepcji zamiennej w czasie oczekiwania na wizytę. Pozwoli Ci ona na zdobycie leku w trybie natychmiastowym.

Błyskawiczne porady zdrowotne online

Telemedycyna w Polsce nie jest co prawda tak popularna, jak w innych regionach świata – jednak coraz więcej osób z niej korzysta. Pozwala ona na szybkie i bezpieczne świadczenie usług medycznym przy pomocy internetu. Możesz przesłać lekarzowi swoje wyniki badań do diagnozy lub zapytać o problem zdrowotny. Dzięki E-Receptom nie musisz obawiać się konsekwencji ryzykownych sytuacji. Jeśli nie ma w Twojej okolicy gabinetu lekarskiego lub nie masz umówionej wizyty – skorzystaj z możliwości, jakie dają zdalne konsultacje medyczne.

E-Recepta – zalety

  • Szybkość – otrzymasz receptę w przeciągu zaledwie 3 godzin od wysłania wywiadu zdrowotnego
  • Bezpieczeństwo – recepta jest czytelna, dzięki czemu zachowasz pewność, że otrzymasz odpowiedni lek
  • Wygoda – aby otrzymać receptę nie musisz nawet wychodzić z domu
  • Oszczędność – konsultacja zdalna jest znacznie tańsza od wizyty w gabinecie

 

Rodzaje oferowanych konsultacji lekarskich online

Ogólna konsultacja lekarska

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 3 godziny

 
lekarz online - konsultacje online
tabletka dzień po działanie
Antykoncepcja po stosunku - „tabletka dzień po″

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty na „tabletka dzień po”.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji to ok. 1 godzina.

 
Przedłużenie recepty na antykoncepcję hormonalną

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty w celu przedłużenia antykoncepcji hormonalnej.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 3 godziny

 
lekarz online - recepta online
lekarz online - konsultacje online
Przedłużenie recepty na przewlekłą terapię

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty w celu przedłużenia przewlekłej terapii.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 3 godziny

Baza wiedzy
Tętniak mózgu

  WSTĘP W artykule tym omówione zostaną epidemiologię i patogenezę tętniaków tętnic wewnątrzczaszkowych oraz postępowanie w przypadku tętniaków niepękniętych.    EPIDEMIOLOGIA Częstość występowania wewnątrzczaszkowych tętniaków workowatych na podstawie badań radiograficznych

Czytaj więcej »
nadcisnienie-tetnicze-u-dzieci
Baza wiedzy
Nadciśnienie tętnicze u dzieci

Nadciśnienie tętnicze u dzieci   Ciśnienie krwi odnosi się do ciśnienia, jakie krew wywiera na wewnętrzne ściany naczyń krwionośnych. Wysokie ciśnienie krwi jest również nazywane nadciśnieniem. Chociaż nadciśnienie występuje częściej

Czytaj więcej »
Wykup konsultację online z możliwością wystawienia e-recepty.
[]