Menu
Brak produktów w koszyku.

Tabletka dzień po gdzie kupić? Recepta online

Wraz z początkiem ubiegłego roku w życie weszło rozporządzenie dotyczące sposobu wystawiania recept. Do tej pory recepta dostępna była wyłącznie w formie papierowej. Obecnie sytuacja się zmieniła. 

Tabletka dzień po – Gdzie kupić?

Niestety wiązało się to często z licznymi problemami, ponieważ farmaceuci nie mogli odczytać danych pacjenta, nazwy leków lub wystawić recepty jedynie na wybraną pozycję w przypadku niedostępności leku. Pacjenci nierzadko odsyłani byli do lekarza, aby poprawił on receptę. Recepta online umożliwia wykupienie wybranego leku po uzyskaniu recepty w formie elektronicznej. W takim przypadku nie można mówić o jakiejkolwiek pomyłce lub problemach związanych z odczytaniem leku. Co ciekawe, hasło ”tabletka dzień po gdzie kupić” to jedno z najczęstszych wyszukiwań w sieci, w związku z awaryjną antykoncepcją.

E-recepta a tabletka dzień po

Czy tabletka dzień po może zostać wykupiona za pomocą recepty elektronicznej? Obecnie jest to jak najbardziej możliwe. W przypadku, kiedy zawiedzie prezerwatywa, taka forma awaryjnej antykoncepcji jest dostępna dla osób, które otrzymają receptę po konsultacji z lekarzem. NA naszej stronie można to zrobić bez wychodzenia z domu, dzięki dostępności wielu specjalistów, jak na przykład lekarz ginekolog. W takim przypadku skorzystać można z dwóch dostępnych na rynku wariantów tabletki dzień po czyli Escapelle i EllaOne. Należy tutaj zaznaczyć, że receptę może otrzymać wyłącznie kobieta, która ukończyła 18. rok życia, u której lekarz nie stwierdził żadnych przeciwwskazań do spożycia tabletki. 

Escapelle i EllaOne — Czym się różnią?

Antykoncepcja awaryjna dzieli się zasadniczo na dwa rodzaje, dostępne są dwa preparaty- EllaOne i Escapelle. Należy jednak pamiętać, że metoda ta ma doraźny charakter wpływający w ogromnym stopniu na układ hormonalny kobiety. Nie należy więc stosować tych metod zbyt często, a jedynie w sytuacji, kiedy mechaniczna forma zabezpieczenia zawiedzie. Nie mogą być stosowane przez kobiety, które są już w ciąży. Nie zaleca się także w przypadku, kiedy kobieta wcześniej miała ciążę pozamaciczną lub w momencie, kiedy jest uczulona jakikolwiek składnik preparatu. Środki te różnią się czasem działania. Jeden z nich należy spożyć do 48 godzin po stosunku, natomiast drugi z nich przeznaczony jest do stosowania nawet 72 godziny po stosunku. Zadaniem tabletek po jest opóźnienie/zahamowanie owulacji i zmiana środowiska pochwy tak, aby otoczenie stało się nieprzyjemne dla plemników i uniemożliwiło dojście do zapłodnienia.

Co muszę zrobić, aby otrzymać receptę na tabletkę dzień po?

W celu odbycia wizyty należy wykupić konsultację a następnie wypełnić formularz wywiadu zdrowotnego, który przyjdzie na adres e-mail podany w zamówieniu. Po wizycie na podany w formularzu e-mail przyjdzie e-recepta. Zostanie ona także przypisana do wirtualnego konta pacjenta. E-receptę można zrealizować w dowolnej aptece w Polsce. Oczywiście w celu odbycia wizyty należy mieć ukończone 18 lat! 

Czy warto zdecydować się na konsultacje online?

Skorzystanie z usług lekarza online ma wiele plusów, pośród których na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza fakt braku konieczność wychodzenia z domu oraz czas spotkania dłuższy, niż w przypadku wizyty w tradycyjnym gabinecie. To bardzo dobra dla kobiet, które nie mogą z różnych przyczyn udać się do stacjonarnego gabinetu specjalisty. Antykoncepcja awaryjna na receptę jest oczywiście legalna, dlatego nie ma żadnych obaw co do wykupu leków. Oczywiście należy pamiętać, że środków tych nie można stosować jako ciągłej metody antykoncepcji! Mogłoby to doprowadzić do poważnych zmian w organizmie, układzie hormonalnym oraz w zajściu w ciążę w latach późniejszych. Za skorzystaniem w opcji e-recepty przemawia także dostępność lekarzy przez całą dobę 7 dni w tygodniu! Oznacza to, że w przypadku wypadku podczas stosunku w piątek, kobieta nie musi czekać aż do poniedziałku na wizytę u lekarza!  

Tabletka dzień po- O czym należy pamiętać?

Wiadomo już, że tabletka dzień po może zostać zakupiona w każdej aptece dzięki e-recepcie. Konsultacje ogólne są coraz częstszą formą kontaktu ze specjalistą. Zwalnia to z konieczności kolejek oraz frustracji związanych z zaistniałą sytuacją. To także wyjście naprzeciw oczekiwaniom pacjentem, które ze względu na miejsce zamieszkania, nie mogą pozwolić sobie na skorzystanie z usług lekarza ginekologa, na przykład z powodu utrudnień wynikających z transportu, czy napiętych terminów. 

Rodzaje oferowanych konsultacji lekarskich online

Ogólna konsultacja lekarska

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 3 godziny

 
lekarz online - konsultacje online
tabletka dzień po działanie
Antykoncepcja po stosunku - „tabletka dzień po″

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty na „tabletka dzień po”.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji to ok. 1 godzina.

 
Przedłużenie recepty na antykoncepcję hormonalną

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty w celu przedłużenia antykoncepcji hormonalnej.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 3 godziny

 
lekarz online - recepta online
lekarz online - konsultacje online
Przedłużenie recepty na przewlekłą terapię

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty w celu przedłużenia przewlekłej terapii.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 3 godziny

nadcisnienie-tetnicze-u-dzieci
Baza wiedzy
Nadciśnienie tętnicze u dzieci

Nadciśnienie tętnicze u dzieci   Ciśnienie krwi odnosi się do ciśnienia, jakie krew wywiera na wewnętrzne ściany naczyń krwionośnych. Wysokie ciśnienie krwi jest również nazywane nadciśnieniem. Chociaż nadciśnienie występuje częściej

Czytaj więcej »
ospa-wietrzna
Baza wiedzy
Ospa wietrzna

Ospa wietrzna   Wiele osób pamięta jak przechodziło ospę wietrzną. Trudno przeoczyć swędzące, czerwone guzki wywołane przez wirus ospy wietrznej. Zanim szczepionka stała się dostępna, ponad 90% ludzi miało infekcję

Czytaj więcej »
infekcje-ucha-u-dzieci
Baza wiedzy
Infekcje ucha u dzieci

Infekcje ucha u dzieci   Infekcje ucha, zwane również ostrym zapaleniem ucha środkowego, są częstym problemem u dzieci. Około jedna czwarta niemowląt ma co najmniej jedną infekcję ucha przed pierwszymi

Czytaj więcej »
Wykup konsultację online z możliwością wystawienia e-recepty.
[]