fbpx

Zdalna przychodnia – 5 powodów, by skorzystać z jej usług

Trwająca pandemia koronawirusa SARS-Cov-2 oraz wywoływanej przez niego choroby COVID-19 całkowicie zmieniły nasze podejście do wielu kwestii. Jedna z najważniejszych zmian dotyczyła z całą pewnością naszego podejścia do telemedycyny. Z niszowej gałęzi stała się ona głównym sposobem na konsultację z lekarzem oraz leczenie wielu – zwłaszcza tych mniej poważnych chorób.

  1. Zdalna przychodnia – przez całą dobę, 7 dni w tygodniu
  2. Zdalna przychodnia – bez kąśliwych uwag od lekarza
  3. Zdalna przychodnia – e-recepta bez wychodzenia z domu
  4. Zdalna przychodnia – w pełni profesjonalna pomoc lekarska
  5. Zdalna przychodnia – atrakcyjna cena konsultacji z lekarzem

Związane z rozprzestrzenianiem się groźnego patogenu restrykcje na szczęście zostały już wycofane, choć niewykluczone, że w najbliższej przyszłości jeszcze się pojawią. Ograniczenia w dostępie do stacjonarnej służby zdrowia to jednak nie jedyne powody ku temu, by z bliska przyjrzeć się korzyściom związanym z telemedycyną. Argumentów świadczących za wyborem tego rozwiązania jest całe mnóstwo. My wybraliśmy 5, które naszym zdaniem jest najważniejszych.

Zdalna przychodnia – przez całą dobę, 7 dni w tygodniu

Tradycyjne przychodnie działają tylko w określonych godzinach. Placówki funkcjonujące przez całą dobę znajdziemy zaś jedynie w największych miastach – a to dla osób mieszkających poza nimi rodzi spore problemy. Decydując się na usługi świadczone przez zdalną przychodnię, nie musimy się tym przejmować. Bez problemu uzyskamy poradę lekarską nawet w nocy lub w dzień wolny od pracy. Jeśli nasz problem będzie wymagał zażywania leków dostępnych jedynie na receptę, lekarz wystawi nam e-receptę, którą zrealizujemy w każdej aptece.

Zdalna przychodnia – bez kąśliwych uwag od lekarza

Ten problem znają przede wszystkim kobiety. Niestosowne uwagi, a nawet odmowa wystawienia recepty szczególnie często zdarzają się, kiedy panie przychodzą do gabinetu lekarskiego po receptę na antykoncepcję hormonalną lub tabletkę „dzień po”. Decydując się na telemedycynę, kobiety nie muszą martwić się kąśliwymi uwagami. Największe znaczenie ma to w małych miejscowościach, gdzie ze względu na niewielką liczbę mieszkańców lekarz i pacjentka znają się przynajmniej z widzenia.

Zdalna przychodnia – e-recepta bez wychodzenia z domu

Tę zaletę szczególnie doceniliśmy w czasie pandemii, kiedy każde wyjście z domu wiązało się ze zwiększonym ryzykiem zakażenia koronawirusem. Warto jednak pamiętać o niej również w spokojniejszych czasach. Najważniejsza okaże się dla osób, które mają trudności z poruszaniem się lub mieszkają w sporej odległości od najbliższej przychodni. Teleporada lekarska będzie doskonałym rozwiązaniem dla pacjentów niepełnosprawnych lub zmagających się z chorobami przewlekłymi.

Zdalna przychodnia – w pełni profesjonalna pomoc lekarska

Wbrew temu, co na temat usług, które świadczy zdalna przychodnia sądzą niektórzy pacjenci, jakość świadczonych w ten sposób porad jest dokładnie taka sama, jak w przypadku tych, które otrzymalibyśmy w stacjonarnym gabinecie. W obu przypadkach udzielają ich lekarze, którzy każdy przypadek rozpatrują na podstawie informacji uzyskanych od pacjenta – w tym przypadku dzięki internetowemu formularzowi. Odpowiedź zawierającą zalecenia lekarskie oraz e-receptę otrzymujemy maksymalnie po kilku godzinach od przesłania prośby.

Zdalna przychodnia – atrakcyjna cena konsultacji z lekarzem

Ostatni argument dotyczy sfery finansowej. Konsultacja z lekarzem w jego gabinecie to przy braku refundacji usługi przez Narodowy Fundusz Zdrowia wydatek przynajmniej 100 złotych, choć często na rachunku możemy znaleźć wyższą kwotę. Decydując się na skorzystanie ze zdalnej przychodni, możemy zaś sporo zaoszczędzić – jedna konsultacja kosztuje zaledwie 89 złotych.

Rodzaje oferowanych konsultacji lekarskich online

Ogólna konsultacja lekarska

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 3 godziny

 
lekarz online - konsultacje online
tabletka dzień po działanie
Antykoncepcja po stosunku - „tabletka dzień po″

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty na „tabletka dzień po”.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji to ok. 1 godzina.

 
Przedłużenie recepty na antykoncepcję hormonalną

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty w celu przedłużenia antykoncepcji hormonalnej.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 3 godziny

 
lekarz online - recepta online
lekarz online - konsultacje online
Przedłużenie recepty na przewlekłą terapię

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty w celu przedłużenia przewlekłej terapii.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 3 godziny

wypadanie-macicy
Baza wiedzy
Wypadanie macicy

Co to jest wypadanie macicy?   Wypadanie macicy to jest spowodowany rozciągnięciem mięśni pochwy, macicy i odbytnicy, co powoduje obniżanie narządów rodnych. Przepona miednicy to mięsień, który podpiera organy miednicy,

Czytaj więcej »
zespol-bolowy-miednicy-mniejszej
Baza wiedzy
Zespół bólowy miednicy mniejszej

Co to jest zespół bólowy miednicy mniejszej?   Zespół bólowy miednicy mniejszej to ból w okolicy poniżej pępka, który trwa minimum 6 miesięcy lub dłużej. Zazwyczaj, schorzenie dotyczy również narządów

Czytaj więcej »
rak-jajnika
Baza wiedzy
Rak jajnika

Co to jest rak jajnika?   Rak jajnika jest diagnozowany, kiedy w zdrowych komórkach zaczyna dochodzić do zmian nowotworowych. Jajniki to część układu rozrodczego kobiety. Jajniki produkują komórki jajowe. Rak

Czytaj więcej »

Potrzebujesz e-Recepty?

Wykup konsultację online z możliwością wystawienia e-recepty.
[]
×
Podaj swój email by przejść do zamówienia

Pomiń * Wypełniając to, rejestrujesz się, aby otrzymywać nasze e-maile. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.