fbpx

Tabletka dzień po cena – rodzaje tabletek 72 po

W życiu zdarzają się różne sytuacje. Niekiedy dajemy się ponieść fali uniesienia, nie myśląc o możliwych konsekwencjach, nieraz nie wszystko układa się po naszej myśli. Jedno jest pewne zawsze warto mieć bufor bezpieczeństwa w postaci tabletki dzień po.

Czym jest tabletka dzień po

Ten rodzaj antykoncepcji jest traktowany jako wyjście awaryjne. Od innych metod zapobiegania niechcianej ciąży odróżnia ją fakt stosowania już po odbytym stosunku. Ten sposób antykoncepcji można także zastosować w przypadku, kiedy inne metody antykoncepcji okazały się nieskuteczne np. w przypadku pęknięcia podczas stosunku prezerwatywy. W przypadku tabletki dzień po nie stosuje się wskaźnika Pearla do oceny jej skuteczności. W tym wypadku prawidłowość jej działania oceniana jest na podstawie procentu ciąż, jakie zostały dzięki temu uniknięte.

Tabletki dzień po rodzaje

Współcześnie na rynku środków antykoncepcyjnych spotkać możemy dwa rodzaje tabletek dzień po:

  • EllaOne
  • Escapelle

Oba te środki wydawane są na receptę. Jednak obecnie nie musimy w tym celu udawać się do lekarza, ponieważ w prosty sposób możemy uzyskać e- receptę nawet przez internet.  Receptę możemy także uzyskać bezpłatnie, dzięki działalności Women on Web, z każdego kraju leżącego na terenie Europy. Niezbędne w tym celu jest uczestniczenie w konsultacjach online, a także uzupełnienie formularza.

EllaOne

Jest jedną z dwóch dostępnych  metod antykoncepcji po stosunku. Działanie tego leku polega na zahamowaniu owulacji.  Tabletki mają w składzie także dodatkową substancję, która wpływa na zmiany w endometrium, jest to niezwykle pomocne, w sytuacji, kiedy owulacja już miała miejsce. Działanie tabletek polega na tym, że zatrzymane zostanie uwolnienie komórki jajowej. Najwyższą skuteczność EllaOne ma, jeżeli jest przyjęta w ciągu doby od stosunku, wtedy możemy mówić o uniknięciu aż 98% ciąż. Jednak stosować ją można w ciągu 5 dni od niezabezpieczonego stosunku.

Escapelle

Działanie tej tabletki dzień po polega na dokonaniu niezbędnych zmian w endometrium, tak by uniemożliwić  zagnieżdżenie się zarodka. Tutaj substancją aktywną, gwarantującą skuteczność leku jest lewonorgestrel. Escapelle powinna być zażyta w ciągu 72 godzin od odbycia niezabezpieczonego stosunku. Jednak w przypadku zażycia w ciągu doby, podobnie jak w przypadku EllaOne, jej działanie ma najwyższą skuteczność, sięgającą niemal 99% szans na uniknięcie niechcianej ciąży.

Tabletka dzień po cena

Dwa dostępne na rynku rodzaje tabletki dzień po są dość zróżnicowane cenowo. Jeżeli otrzymaliśmy receptę na Escapelle, czeka nas wydatek około 50 zł, jeżeli wykupić mamy EllaOne czeka nas wydatek powyżej 100 zł. Duża rozpiętość cenowa wynika przede wszystkim z możliwości dużo dłuższego stosowania EllaOne po stosunku – tutaj producent daje możliwość zastosowania w ciągu aż 120 godzin.

W jakiej sytuacji powinniśmy rozważyć zażycie tabletki dzień po

Tabletka dzień po nie powinna być traktowana jako forma antykoncepcji, jest to doraźny środek zapobiegający niechcianej ciąży. Warto jednak pamiętać, że taki preparat istnieje i zdarzają się sytuacje, kiedy może być bardzo pomocny. Tabletka taka powstała przede wszystkim z myślą o ofiarach gwałtów, jednak jej zażycie może nastąpić także w kilku innych przypadkach:

  • kiedy uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia
  • zsunięcie lub pęknięcie prezerwatywy w trakcie stosunku
  • przeoczenie przyjęcia dawki zastrzyku hormonalnego
  • podczas stosowania naturalnych metod antykoncepcji i stosunku w dni płodne
  • nieumiejętne odbycie stosunku przerywanego (zbyt późne wysunięcie prącia)
  • wysunięcie wkładki wewnątrzmacicznej
  • odklejenie się plastra antykoncepcyjnego.

Czy przyjmowanie tabletki dzień po niesie ze sobą skutki uboczne

Kiedy tabletkę dzień po stosujemy zgodnie z zaleceniami producenta (chodzi przede wszystkim o zażywanie jej tylko w wyjątkowych sytuacjach) nie powinniśmy odczuwać negatywnych skutków. Jeżeli jednak tabletkę dzień po będziemy zażywać często, możemy w ten sposób sprawić, że nasz cykl miesięczny się rozreguluje: nie będziemy mieć regularnych miesiączek, będą pojawiać się plamienia. Przy tego rodzaju preparatach, tak jak w przypadku każdego leku mogą także pojawić się klasyczne skutki uboczne- wymioty, nudności, zawroty głowy, czy biegunka.

Tabletka dzień po została stworzona po to, by zapewnić kobietom komfort psychiczny, że w razie wyjątkowych zdarzeń nie zostają ze swoimi problemami same.  Warto znać wszystkie dostępne opcje postępowania, by w razie czego wiedzieć jak sobie pomóc.

Rodzaje oferowanych konsultacji lekarskich online

Ogólna konsultacja lekarska

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 3 godziny

 
lekarz online - konsultacje online
tabletka dzień po działanie
Antykoncepcja po stosunku - „tabletka dzień po″

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty na „tabletka dzień po”.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji to ok. 1 godzina.

 
Przedłużenie recepty na antykoncepcję hormonalną

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty w celu przedłużenia antykoncepcji hormonalnej.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 3 godziny

 
lekarz online - recepta online
lekarz online - konsultacje online
Przedłużenie recepty na przewlekłą terapię

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty w celu przedłużenia przewlekłej terapii.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 3 godziny

problemy-seksualne-wsrod-kobiet
Baza wiedzy
Problemy seksualne wśród kobiet

Problemy seksualne wśród kobiet obejmują:   Ból podczas stosunku, Brak zainteresowania współżyciem lub brak stanu podniecenia podczas stosunku, Brak orgazmu, Niechęć podjęcia współżycia (niskie libido).   Czasami problemy mogą pojawiać

Czytaj więcej »
zapalenie-jajowodow
Baza wiedzy
Zapalenie jajowodów

Co to jest zapalenie jajowodów?   Zapalenie jajowodów to infekcja dotycząca układu rozrodczego u kobiet. Układ rozrodczy obejmuje: Macicę, czyli organ w którym podczas ciąży rozwija się dziecko, Jajniki, które

Czytaj więcej »
chlamydia-i-rzezaczka
Baza wiedzy
Chlamydia i rzeżączka

Co to są chlamydia i rzeżączka?   Chlamydia i rzeżączka są to dwie różne infekcje przenoszone drogą płciową (podczas stosunku). Obie choroby dają podobne objawy. Na skutek chorób, mogą zostać

Czytaj więcej »

Potrzebujesz e-Recepty?

Wykup konsultację online z możliwością wystawienia e-recepty.
[]
×
Podaj swój email by przejść do zamówienia

Pomiń * Wypełniając to, rejestrujesz się, aby otrzymywać nasze e-maile. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.