Menu
Brak produktów w koszyku.

Tabletka dzień po – działanie, dawkowanie, jak otrzymać receptę?

Tabletka dzień po jest formą antykoncepcji „ratunkowej”. Aby była skuteczna, istotny jest jak najszybszy czas jej przyjęcia. Co konkretnie należy wiedzieć o pigułce dzień po? W jaki sposób ją otrzymać? Dowiedz się z poniższego artykułu.

  1. Czym jest i jak działa tabletka dzień po?
  2. Jak stosować tabletkę dzień po?
  3. Lekarz online jak to działa?
  4. Czym jest i jak działa tabletka dzień po?

Tabletka dzień po, jak już wskazano wyżej, jest rodzajem „ratunkowej” antykoncepcji, która zapobiega niechcianej ciąży. Najpopularniejsze są dwa rodzaje tabletek tego rodzaju: Escapelle oraz EllaOne. Pierwszy typ powoduje zmiany w endometrium, których efektem jest niemożność zapłodnienia. Z kolei drugi rodzaj tabletki zatrzymuje uwalnianie komórek jajowych przez jajniki, a także hamuje owulację. Jeśli jednak do owulacji już doszło, pigułka ta, podobnie jak pierwszy rodzaj, wywołuje zmiany w endometrium zapobiegające zagnieżdżeniu się plemnika w komórce jajowej. W przypadku tabletek dzień po, bardzo ważny jest możliwie najszybszy czas jej przyjęcia. Tabletki Escapelle należy zastosować do 72 godzin od stosunku, z kolei EllaOne – do 5 dni.

Jak stosować tabletkę dzień po?

W razie takiej konieczności, należy przyjąć tylko jedną tabletkę, popijając ją dużą ilością wody. Zaczyna ona działać w ciągu kilku godzin od połknięcia. Należy pamiętać, że antykoncepcję awaryjną powinno się przyjmować jedynie w nagłych przypadkach, takich jak m.in. oderwanie plastra antykoncepcyjnego, pęknięcie prezerwatywy, stosunek w dni płodne itp. Nie jest to metoda, która powinna być stosowana na co dzień, zamiast innych sposobów antykoncepcji. Zbyt częste zażywanie pigułek dzień po może powodować skutki uboczne, w tym przede wszystkim krwawienie między cyklami czy też zaburzenia hormonalne. Ponadto tabletka ta może również powodować biegunkę, nudności, bóle głowy i brzucha, wymioty.

Lekarz online jak to działa?

Co istotne, antykoncepcja awaryjna jest dostępna wyłącznie na receptę. Dlatego też, chcąc skorzystać z działania tabletki, należy najpierw wybrać się do specjalisty, aby przepisał on konieczną receptę. Niestety, nie zawsze jest to proste i szybkie. Wielu lekarzy ginekologów, powołując się na tzw. klauzulę sumienia, nie wypisuje wspomnianych leków. Może to stać się bardzo poważnym problemem w szczególności w mniejszych miejscowościach, w których dostęp do lekarzy jest mały lub nawet żaden. Dlatego też, wychodząc naprzeciw potrzebom osób potrzebujących „na cito” przepisania wspomnianego medykamentu, powstał serwis ZdalnaPrzychodnia.pl, w którym przyjmuje lekarz online.

W jaki sposób działa serwis? Aby skorzystać z usługi portalu, należy wejść na wspomnianą stronę i wykupić konsultację internetową ze specjalistą. Po zakupie, klient otrzymuje mailowo link do formularza z wywiadem zdrowotnym. Należy jak najszybciej wypełnić i wysłać odpowiedzi na przedstawione pytania. Wywiad jest starannie analizowany przez lekarza. W przypadku ewentualnych dodatkowych pytań, lekarz skontaktuje się z pacjentem telefonicznie albo mailowo. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, w czasie ok jednej godziny lekarz przesyła na wskazany adres zalecenia  oraz e-receptę. Nie ma potrzeby kontaktu osobistego. Recepta online może zostać zrealizowana w każdej aptece na terenie całej Polski. Aby ją wykupić, należy podać jedynie indywidualny, czterocyfrowy kod podany na recepcie oraz swój PESEL. Recepta online to nowoczesny, wprowadzony na terenie całego kraju system recept elektronicznych. Pozwala na wygodne i szybkie wykupienie niezbędnych leków, bez konieczności przedstawiania papierowych wydruków. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, kiedy zależy nam na czasie i nie mamy możliwości udać się osobiście do danej placówki medycznej na wizytę lekarską.

Rodzaje oferowanych konsultacji lekarskich online

Ogólna konsultacja lekarska

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 3 godziny

 
lekarz online - konsultacje online
tabletka dzień po działanie
Antykoncepcja po stosunku - „tabletka dzień po″

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty na „tabletka dzień po”.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji to ok. 1 godzina.

 
Przedłużenie recepty na antykoncepcję hormonalną

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty w celu przedłużenia antykoncepcji hormonalnej.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 3 godziny

 
lekarz online - recepta online
lekarz online - konsultacje online
Przedłużenie recepty na przewlekłą terapię

Konsultacja lekarska online z możliwością wystawienia e–Recepty w celu przedłużenia przewlekłej terapii.

CENA: 89zł

Czas realizacji konsultacji ok. 3 godziny

rak-pecherza-moczowego
Baza wiedzy
Rak pęcherza moczowego

Co to jest rak pęcherza moczowego?   Rak pęcherza moczowego jest jednym z najczęstszych nowotworów. Najczęstszym typem raka pęcherza moczowego jest rak urotelialny, znany również jako rak przejściowokomórkowy (TCC). Sporadycznie

Czytaj więcej »
rak-odbytu
Baza wiedzy
Rak odbytu

Co to jest rak odbytu?   Rak odbytu występuje, gdy zdrowe komórki wyściełające odbyt zmieniają się w nieprawidłowe komórki. Odbyt to ostatnia część przewodu pokarmowego.   Rak odbytu nie zawsze

Czytaj więcej »
Wykup konsultację online z możliwością wystawienia e-recepty.
[]